Senisest suurim Jazzkaar oli edukas - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

30/04/2006 Senisest suurim Jazzkaar oli edukas

Uudised

Viisteist päeva kestnud Jazzkaare jazzimaraton lõppes 30. aprillil kontsertidega Keilas ja Narvas.

Seitsmeteistkümnes Jazzkaar oli mitmes mõttes eriline – oma 50 kontsertiga oli festival senistest suurim, ka oma geograafiliselt haardelt oli festival kõige mitmekülgsem – Jazzkaare kontsertidel mängisid 25 maa muusikud.
Festivali kontserdid toimusid 13 Eesti paigas, mis on seniste aastate suurim väljaspool Tallinna antud kontsertide arv. Pealinnas esinesid muusikud 15 erinevas saalis, mis oli omamoodi põnev ja avastuslik, teisalt ka festivali korraldajatele veidi keerulisem.

Festivali külastajate lemmikartistide hulka kuulusid Dianne Reeves (USA), Eivor (Island) ja Villu Veski World Project, The Bad Plus (USA), Solveig Slettahjell Slow Motion Quintet (Norra), Boi Akih (Indoneesia-India-Holland), Portal-Sclavis 4tet (Prantsusmaa), Vinicius Cantuária (Brasiilia), B-Bug (Kreeka), PercaDu (Iisrael) ja Tortured Soul (USA).
Noorim staar oli 16-aastane itaalia saksofonist Francesco Cafiso ja vanim 71-aastane prantsuse multiinstrumenatalist ja helilooja Michel Portal.
Eesti artistid nagu Hedvig Hanson, Tõnu Naissoo, Meelis Vind, Liisi Koikson, Bonzo, Weekend Guitar Trio jt. andsid väga häid ja erilisi kontserte.
Festivali peaesinejad Dianne Reeves, Vinicius Cantuaria ja The Bad Plus kiitsid Jazzkaare publikut kui kogetuist üht parimat.

Festivali Jazzkaar külastas tänavu üle 15 000 kuulaja. Korraldajad oleks oodanud mõnevõrra suuremat publikuhuvi suuremates linnades väljaspool Tallinna. Kuna jazzikontsertide arv Tallinnas on hüppeliselt kasvanud ja festival pidi n.ö. katsetama mitmeid uusi kontserdipaiku, on Jazzkaare korraldajad tulemustega rahul.

Tänavuse Jazzkaare muusikaline ampluaa oli avar ja rohkelt uusi avastusi pakkuv ja uusi esinejaid tutvustav. Kõik festivali välisesinejad esinesid esmakordselt Tallinnas ja Jazzkaarel. Sellist löökpillishowd nagu pakkus PercaDu pole siin varem nähtud, sellist maagilist festivali eriprojekti nagu pakkusid Eivor ja Villu Veski pole Kaarli kirikus varem kogetud.
Oli traditsioonilist jazzi ja bluesi, etnojazzi, modernjazzi, rapjazzi, klubirütme, elektroonikat jne. ehk tänase maailma jazzimaastiku avarus ja uudsus olid esindatud. Klassikaraadio ja Vikerraadio vahendusel said kümned tuhanded kuulajad osa festivali kontsertidest ja paljud Jazzkaare kontserdid jõuavad EBU kaudu ka Euroopa ringhäälingutesse.
Eesti Televisioon näitas nädala jooksul festivalipäevikuid. Festivali külastasid ajakirjanikud Soomest, Norrast, Inglismaalt, Saksamaalt ja Venemaalt, kes kajastavad Jazzkaare sündmusi oma väljaannetes.

Festivali kontserte kajastas Jazzkaare veebis 25 inimest, kellest 18 noort ajakirjanikku ja 7 professionaalset fotograafi tänu kellele saab Jazzkaare veebist ülevaate pea kõigist Tallinnas toimunud kontsertidest nii arvustuste, intervjuude, publikuküsitluste kui ka fotogaleriide vahendusel. Festivali õnnestumisele aitasid kaasa poolsada vabatahtlikku muusikahuvilist noort.

Festivali suurtoetajad olid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Elion, Eesti Päevaleht, Sokos hotell Viru, Vikerraadio ja Finnair ning veel mitmed asutused, ettevõtted ja saatkonnad.

Jazzkaar tänab kõiki muusikuid, koostööpartnereid ja abilisi!

Anne Erm
Festivali peakorraldaja