Shuffle Demons üritab Guinnessi rekordit

11. mai 2004

Kümmekond aastat Jazzkaarel esinenud lõbus ansambel Torontost üritab mai lõpus lüüa üle maailmarekordit – saksofonidega.

30. mail üritab kanada ansambel Shuffle Demons, mis kümmekond aastat tagasi esines ka Jazzkaarel, pääseda Guinnessi Rekordite Raamatusse. Teemaks on kõige suurem saksofonigrupp mängimas üht ja sama laulu. Kohaks on Toronto Dunda’s Square ja aeg pühapäeva pärastlõuna 30. mail, mil Kanadas toimub legendaarne hokiõhtu.
Seepärast on Shuffle Demons veebi kaudu esitanud kõigile saksofonistidele appikutse, et rekord saaks ikkagi püstitatud. Pisut enam kui nädal varem üritab sama rekordit kergitada üks inglise grupp.
“Me vajame iga taseme ja vanusega mängijaid,” kuulutab Shuffle Demonsi pressiteade. “Vajame vabatahtlikke ja kaameramehi, et dokumenteerida ja jäädvustada ajaloolist sündmust. Ole patriootlik ja puhu oma sarve, et hoida Kanada tipus.”
Ansamblil on ka toetajaid. Üritus korraldatakse koos TRU-ga (Tobacco Reality Undeground) ning avaldatakse koos toetust Ülemaailmse Suitsetamisvaba Päeva toetuseks. Teadaolevalt on kõnealune sündmus suurim, mis Kanadas korraldatakse suitsetamisest loobumiseks.
Maist kuni septembrini toimub Shuffle Demonsi Reunion Tour, millega tähistatakse ansambli ümmargust 20. sünnipäeva.