Sillamäel tuleb laste- ja noorte jazzfestival

09. veebruar 2004

Teine Ida-Virumaal laste ja noorte džässmuusikafestival Sillamäel toimub 14. veebruaril.

Sillamäe Muusikakool korraldab II Ida-Virumaa laste- ja noorte džässmuusikafestivali, mis on ühendatud muusikasõnumisse “Me armastame sind, maestro Džäss!”
Festivali eesmärgiks on propageerida ja tutvustada lastele ning noortele džässmuusikat kui ühte loomingulisemat muusikavormi.
Festivali osalejateks on lastemuusikakoolide erinevad muusikakollektiivid. Festival on avatud kõikidele muusikalist haridust omavatele loomingulistele kollektiividele. Festivali raames tihenevad loomingulised koostöökontaktid tulevaste noorte muusikute vahel, aga kindlasti ka eri rahvusest noorte muusikute vahel.
Sihtpublikuks on eelkõige lapsed ja noored. Festivali eelüritusena toimuvad (09.02 – 13.02.2004) audio-video loengud džässmuusikast linna kutse-ja üldhariduskoolides, kohalikus televisioonis ja raadios. Loengutega paranevad inimeste teadmised džässmuusikast.
Festivalil osalevad kollektiivid Jõhvist, Ahtmest, Aserist, Narvast, Sillamäel ja Tallinnast. Väliskülalisteks on džässmuusikud Soomest. Ootame rohkem kui 100 osalejat.
II Ida-Virumaa laste ja noorte džässmuusikafestivali patrooniks on Toivo Unt, tuntud džässist Eestimaal.
Festivali kontserdid toimuvad 14. veebruaril 2004.a. Sillamäe Linna Kultuurikeskuses.

Jelena Sõnkova
Festivali organisaator