Sinatra gaala: Maratonkontsert igihaljastest svingiviisidest

11. mai 2008

7. mai õhtu kujunes Pärnusse Frank Sinatra gaalat kuulama tulnutele pikaks – kell kaheksa alanud väljamüüdud kontsert kestis kokku üle kahe ja poole tunni ja pakkus palju toredaid muusikalisi hetki.

Kolmapäeva, 7. mai õhtu kujunes Pärnu kontserdimajja Frank Sinatra gaalat kuulama tulnutele pikaks – kell kaheksa alanud väljamüüdud kontsert kestis kokku üle kahe ja poole tunni. Tõe huvides olgu mainitud, et sinna sisse jäi ka ligi pooletunnine vaheaeg, mille paljud sisustasid kontserdi CD- ja DVD-plaate soetades või informatiivset kavalehte uurides.

Toimunut vahendab Marge Lumisalu.

Legendaarse laulja ja näitleja Frank Sinatra poolt kuulsaks lauldud lugudest esitasid Bel Étage’i orkestri saatel oma versioonid nii tuntud solistid – Lenna Kuurma, Nele-Liis Vaiksoo, Uno Loop, Mihkel Mattisen, Tanel Padar, Mart Sander ja Jassi Zahharov kui ka alles kuulsust koguvad Superstaari saates osalejad Jana Kask ja Artur Rassmann, Sinatra Eesti fännklubi president, eraelus turvafirma peadirektori ametit pidav Andres Kiil ning lauljate Sirje ja Väino Puura tütar, stepptantsija Annika Puura. Viimast ei olnud millegipärast küll ühelgi kuulutusel ära märgitud, olgugi, et tema esituses võis kuulda mitut laulu ja näha stepptantsunumbreid.

Õhtu üllatajad
Vaid 19-aastane Puura kujuneski õhtu üheks pilkupüüdvamaks artistiks, kes võlus publikut oma hoogsa steppimise ja tihedate kostüümidevahetustega. Laulmise osas on neiul küll veel arenguruumi. Eriti jäi see silma duettides koos Nele-Liis Vaiksooga, kus viimase suurem lava- ja elukogemus andis loo esitamise veenvusele palju juurde. Sellist sisemist ja vokaalset jõudu nagu Vaiksool soololaulus „Over The Rainbow” pole aga enne lauljatari esituses kuulda olnud. Samas jäi duett Mihkel Mattiseniga („Ootamatud sõnad”) suhteliselt tagasihoidlikuks.

Kontserdi esimeses pooles oli mitmes loos tunda võimenduse probleeme – vaikse häälega Annika Puurat ei olnud pea kuuldagi, samas kui Jassi Zahharovi soololugudes oli ülevõim silmnähtavalt, õigemini küll kõrvulukustavalt häiriv. Kontserdi teine pool oli helindatud märksa paremini, nii et isegi lõpuloona Zahharovi poolt esitatud ülivõimas „Minu tee” („My Way”) ei pannud enam kõlareid ega kõrvu kumisema.

Muusikalises mõttes olid Zahharovi kõrval ühed nauditavamad Tanel Padari (ülikonnas ja lipsuga!) ja Lenna Kuurma lauldud palad. „New York, New York” oli kahe rokitähe esituses sedavõrd võimas, et Kuurmaa pidi hoolimata oma kipsis jalast tulema publiku aplausi vaigistamiseks uuesti lavale kummardama.

Sinatra võlub nii vanu kui noori
Vanameister Uno Loop esines oma tuntud headuses. Imetlusväärne on, et üsna kõrgest east hoolimata pole ta hääl kaotanud grammigi oma võlust. Ka superstaari-noored Artur ja Jana pakkusid kumbki igati nauditava etteaste. Positiivselt üllatas muusikaringkonnale üsna tundmatu nimi Andres Kiil, kelle esituses kõlanud „Come Fly With Me” ja „I`ve Got You Under My Skin” olid hoolimata väiksest lavanärvist nii vokaaltehniliselt kui ka esitusmaneerilt üsna sinatralikud.

Kontserdi korraldajad – Mihkel Mattisen ja Mart Sander esitasid mitmele soololaulule lisaks ka ühe päevakajalise teksti ja pikantse huumoriga dueti „Isver Susver” (originaalpealkirjaga „Well Did You Evah`”, eestikeelse teksti autor Mart Sander), millest sai teada nii Cosmo horoskoobist, Kroonika uutest kangelastest kui ka sellest, et Eesti uus kuum paar on Ene Ergma ja Edgar Savisaar.

Publiku soovil esitasid kõik solistid – välja arvatud superstaari-noored, kes isegi mitte kummardamise ajaks kontserdi lõpus lavale ei tulnud – koos ka ühe lisaloo.

Artikkel ilmus 9. mail Pärnu Postimehes.