Sõbralik fusion Tallinnas, Viljandis ja Kuressaares

12. veebruar 2007

Maria Faust Group (Eesti –Taani)

T 13. veebruar 19.00
Viljandi Kultuuriakadeemia black box
K 14. veebruar 20.00 Von Krahli baar
N 15. veebruar 20.00
Jazz Del Mar Kuressaare Linnateatris

Saaremaalt pärit saksofonist ja helilooja Maria Faust (27) tuleb Eestisse oma taani sõpradega, et esitada südamelähedast muusikat. Maria muusikaline keel on jõuline kuid samas romantiline sulam erinevatest stiilidest, kus tooni annavad jazz ja rock.

17-aastasena osales Maria Faust ETV laulukonkursil 2 Takti ette. Saksofon ja helilooming hakkasid teda huvitama teismeliseeas. Ta lõpetas Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (õp. Villu Veski) saksofoni erialal, proovis kätt ka dirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias, esines mitme bigbändi koosseisus ja salvestas neidude orkestriga Velvet Legion heliplaadi.

Momendil lihvib Maria Faust oma loomigulisi oskusi ja pillimängu Taanis Esbjergis, kus õpib Vestjyski rütmimuusikakonservatooriumi viimasel kursusel. Õpingukaaslaste seast on ta leidnud väga head pillimehed-mõttekaaslased, kellega koos teeb ta oma bändi. Lood ja arranžeeringud kirjutab enamasti Maria, ideid jagub küllaga ja kava uuendatakse pidevalt. Ühes tema viimastest kompositsioonidest soleeris Jazzkaarelgi esinenud mainekas inglise helilooja ja pianist Django Bates.

Ansambli repertuaar hõlmab Maria kahe viimase aasta loomingut, mis on mõjutatud rockist, popist, hip hopist jt. tänapäevastest stiilidest. Oktett püüab rütmigrupi ja nelja puhkpilliga saavutada bigbändilikku kõla. Bändi rütmigruppi kutsutakse naljatledes noorteks vabajazzi geeniusteks. Trummar Håkon Berrel on peagi valmis CD, mis on salvestatud legendaarse saksofonisti Peter Brötzmanniga. Trio mängib tihti ka Eestis tuntud bassisti Thommy Anderssoni ja Peter Wettrega. Bändi liikmeid ühendavad ühised huvid ja sõprussidemed. Nende muusika on kompositsioonilisuse ja improvisatsioonilisuse sulam, nad ei karda eksprimenteerida. ”Pinge ja vabanemine, dramaturgia, kontrastid, rütm ja groove on hästi tähtsad. Oleme avatud, energilised ja seda köike pakume ka oma publikule!“ nendib Maria Faust. Õige pea on plaan on minna stuudiosse ja salvestada oma debüütalbum, tööd on selleks piisavalt tehtud.

Oma bändi tutvustas Maria paari aasta eest Jazzkaarel. Seekord esinetakse Tallinnas, Tartus ja Kuressaares. Kevadel esindab Maria Faust Eestit EBU bigändis, kus noorte muusikute turnee jõuab sedapuhku Euroopast Hiinasse.

Koosseis:
Maria Faust – altsaksofon
Jesper Blæsbjerg Esbjerg – trompet
Lars Greve – tenor- ja sopransaksofon
Tormod Holm – baritone- ja sopransaksofon
Kennet Lauridsen – kitarr
Morten Pedersen – klahvpillid
Adam Pultz Melbye – kontrabass ja basskitarr
Håkon Berre – trummid