Sõbralik Sawadu

10. veebruar 2009

Sõbrapäev rõõmustab aafrika muusika ja jazzi sõpru, sest just 14. veebruari õhtul toimub Teater NO99 Jazziklubis Kameruni-Senegali-Prantsusmaa ansambli Sawadu kontsert.

Sawadu (Kamerun-Senegal-Prantsusmaa)
14. veebruar 21:30 Teater NO99 Jazziklubis

Sõbrapäeval esinevad Teater NO99 Jazziklubis Dakarist pärit ja Brooklyniga tuttav Hervé Samb, üllatusi pakkuv Kameruni legend Brice Wassy ning pariislane Hubert Dupont, kes esitavad hüpnootilise gruuviga uut urbanistlikku multikultuurset jazzi.

Senegalist pärit kitarrist-helilooja Hervé Samb segustab oma sünnimaa rütmid ameerika musta muusika ja muusikaliste fantaasiatega. Tulise solistina on ta hinnatud kõikjal. Samb on esinenud ja salvestanud koos David Murray, Meshell Ndegeocello, Pharoah Sandersi, Amadou & Mariami, Cheikh Tidiane Secki, Jacques Schwarz-Barti, World Saxophone Quartet’i ja paljude teistega.

YouTube video
Vaata YouTube videot

Basskitarrist Hubert Dupont Pariisist pälvis oma sooloalbumi “Ultraboles” eest 2005. aasta uustulnuka tiitli. Ta kutsus kampa Rudresh Mahanthappa ja üllitas 2007. aastal albumi “Spider’s Dance”. Dupont on mänginud selliste muusikutega nagu Robin Eubanks, Steve Lacy, Laurent De Wilde, Magic Malik, Stefano Di Battista, Benoît Delbecq, Guillaume Orti, Chander Sardjoe, Kartet, Thôt ja paljude teistega.

Kameruni juurtega löökpillimängija-helilooja Brice Wassy versioonid bikoutsist, manga mbeust, jujust, afrobeat’ist on inspireerinud Wally Badaroud, Manu Dibangot, Myriam Makebat, Salif Keitat, Pierre Akendengué’d, Talking Heads’i, Jean-Luc Ponty’t, Graham Haynesi, Busi Mhlongot, Anne-Marie Nzié’d ning ka Francis Bebeyd, Uta Bellat, Touré Koundad, Jacques Higelini ja selliseid jazzimehi nagu Colin Walcott, Don Cherry, Jim Pepper. Tema oma projektid traditsioonilistest moodsateni on alati mõjukad.

Kontsert toimub koostöös Prantsuse Kultuurikeskusega.

Piletid hinnaga 150.- ja 100.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.

NB! Teater NO99 Jazziklubis on õhtustel üritustel vanusepiir 18 eluaastat!