Sofia Rubina võitis jazzlauljate konkursi

16. august 2004

14. augusti hilisööl pärjati Sofia Rubina Soomes rahvusvahelisel jazzvokalistide konkursil “Lady Summertime” esikoha ja publikupreemiaga.

13.-15. augustil toimus Soomes Lautsia Jazzi festivali raames juba 9. korda rahvusvaheline jazzlaulujate konkurss “Lady Summertime”. Esikoht ja publikupreemia tuli ülekaalukalt Viljandi Kultuuriakadeemia tudengile Sofia Rubinale, teatas konkursi zhürii liige ja Nõmme Jazzi korraldaja Toivo Unt.

Konkursi lõppvoorus esines kuus lauljat Soomest, Eestist, Lätist ja Leedust. 10liikmeline zhürii koosnes samade riikide esindajatest.
Kõik kolm auhinnalist kohta tulid Baltimaadesse. 2. koht läks Läti lauljatarile Ieva Kerevicale ja 3. koht leedulanna Kristina Jatautaitele. Viimane esines edukalt ka juunis Nõmme Jazzi lauljate konkursil.

Sofia Rubina sai auhinnaks 1200 Eurot. Rubina esitas konkursil Chick Corea pala “Spain” ja Mongo Santamaria “Afro Blue”.
Toivo Undi sõnul oli Rubinal võistulaulmise seisukohalt suhteliselt keerukas olukord, kuna loosi tahtel astus ta võistlustulle esimesena. Sellele vaatamata võlus ta nii zhürii kui ka publiku südamed. Kui võistulaulmises olid punktivahed väiksemad, siis publikupreemia tuli Undi sõnul väga ülekaalukalt. Publikus oli kuulamas ja oma lemmikut valimas üle 200 jazzihuvilise, nende seas ka Lautisa Jazzil esinenud muusikud.

Sofia Rubina sai kutse Lautsia festivalile tänu tänavuse Nõmme Jazzi noorte jazzvokalistide konkursi võidule. Noor lauljatar on korduvalt rahvusvahelisi jazzlauljate konkursse võitnud:

1996 Tartu noorte solistide konkurss – Grand Prix
1997 Noorte solistide konkurss Saaremaal – 1. koht
2000 Laulukarussell – 2. koht
2000 Noorte solistide konkurss Saaremaal – Grand Prix
2000 Rahvusvaheline konkurss “Hope of Europe” Šotsis – 1. koht
2001 Rostovi rahvusvaheline jazzikonkurss – 1. koht
2002 Vokalistide konkurss “Estvokaal” – Grand Prix
2002 Rahvusvaheline konkurss “Baby Sing Jazz” Leedus – Grand Prix
2002 III Nõmme Jazz – Grand Prix
2002 V Lühimaa öö improvisatsioonivõistlus Pärnus – 2. auhind, üllatusesineja preemia
2003 DžässVikerkaar Tartus – parim vokaalsolist
2004 IV rahvusvaheline Nõmme Jazzi noorte jazzlauljate konkurss – 1. koht, publikupreemia
2004 IX rahvusvaheline jazzlauljate konkurss “Lady Summertime” Soomes – 1. koht, publikupreemia