Son de la Fronterale BBC maailmamuusika auhind

15. aprill 2008

Äsja BBC auhinna võitnud Son de la Frontera esineb Tallinnas laupäeval, 26. aprillil.

Tänavusel Jazzkaare festivalil esinev Hispaania ansambel Son de la Frontera sai mainekal BBC Radio 3 iga-aastasel maailmamuusika auhindade jagamisel pärjatud parima Euroopa artisti tiitliga.

Eestis astub Son de la Frontera üles 26. aprillil kl 17 Estonia kontserdisaali laval.

Ühe maailma värvikaima flamenkomuusikat esitava kitarriansambli loomingus on esindatud kogu Hispaania rikkalik ajalugu, sellest võib leida nii mustlasmuusika juuri kui ka india ja araabia kultuuri elemente.

Aasta albumi tiitel läks Mali muusiku Bassekou Kouyate bändi Ngoni Ba üllitisele “Segu Blue” ning sama ansambel tunnistati ka Aafrika mandri parimaks. Aasia-Okeaania kategoorias võitis Hiina lauljanna Sa Dingding, kes seljatas lõppvalikus teiste seas sitarimängija Anoushka Shankari ning hiljuti ka Eestit väisanud Tuva kõrilauljate grupi Huun-Huur Tu.

Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regiooni esikoha napsas Alžeeria päritolu mitmekülgne laulja Rachid Taha, Ameerika kategoorias aga varalahkunud Belize muusik Andy Palacio oma bändiga Garifuna Collective. Kategooria Culture Crossing laureaatideks nimetati Briti kitarrist Justin Adams ja Gambiat esindav Juldeh Camara. Suurbritannias tegutsev maailmamuusikaprojekt Transglobal Underground osutus valituks kategoorias Club Global ning Roheneemesaarte noor lauljatar Mayra Andrade pälvis parima uustulnuka auhinna.

Tervelt kolmes kategoorias (parim uustulnuk, Culture Crossing ja Club Global) mahtus lõppvalikusse nelja nominendi sekka Jazzkaaregi publikule tuttav Balkan Beat Box. Välja jagamata on veel publikuauhind, mille saaja tehakse teatavaks 5. juulil.

Uudise vahendas Ivo Heinloo.