Sony Jazz Stage konkursi võitjad teada

18. veebruar 2005

12. veebruari õhtul tehti kino Riia suures saalis teatavaks Balti riikide noorte lauljate ja kitarristide konkursi Sony Jazz Stage võitjad.

JAZZ VOCAL 3. koht – Julija Jačenaite Leedust, 2. koht – Sofia Rubina Eestist ja Grand Prix võittis Vita Rusaityte Leedust. Vita tegeleb jazz muusikaga juba rohkem kui 10 aastat ja aastal 2002. võittis ka Grand Prix auhinna rahvusvahelisel jazz vokalistide konkursil „Sing Jazz”, samuti oli ta parimates seas Klapeeda ja Vilniuse konkurssidel. Praegu õpetab ta jazzokaali Vilniuse Konservatooriumis ja Leedu Muusikaakadeemias. Osalejad Lätist – Diana Piraga, Indra Klimovitsa ja Kristiina Šmite – seekord said vaid finalistide diplomi.

JAZZ GUITAR auhinnad jagati kolme läti noormehe vahel – 3. koht Kaspars Ansona, 2. koht Marcis Auzinš ja Grand Prix Maris Plume. Maris on lõpetanud muusikakooli flöödi erialal, alles 16 aastasena ärkas tal huvi bluesi ja rokkmuusika vastu, omal käel hakkas ta õppima kitarrimängu. Hetkel on ta Riia Pedagoogilise ülikooli Pop- ja jazzmuusika osakonna 3. kursuse üliõpilane. Finaalis esines Maris omaloodud kompositsiooniga “Pingviin Aafrikas”. Neljanda koha ja finalisti diplomi sai kitarist Nora Bite.

Esimest kolm kohta pälvisid rahalised auhinnad, vastavalt 200, 300 ja 500 EURot. Grand Prix saajatel on võimalus käesoleva aasta jooksul osaleda erinevatel jazzifestivalidel ja konkurssidel ja samuti kasutada Music Service’i poolt väljapandud auhindu. Vita Rusaityte sai uue professionaalse vokalisti mikrofoni omanikuks, aga Maris Plume – Yamaha akustilise kitarri omanikuks. Ülejäänud kaheksa finalisti said kinkekaardid Music Service poodidelt.

Publiku auhinna ja Sony fotokaamera pälvis kitarrist Kaspars Ansons ja laulja Kristiina Šmite, neiu pälvis ka Statoili eriauhinna. Konkurssi saatva bandi „Sony Jazz Orchestra” juht Denis Packevićs edastas enda ja oma jazzmuusika stuudio „Denissjazz” nimel auhinna Sofia Rubinale. Auhind annab meie lauljale võimaluse käesoleva aasta jooksul salvestada ja välja anda oma album.

Kuigi konkurss on läbi saanud, valgus saalis kustunud ja lillekimbud jagatud, loodavad Sony Jazz Stage organiseerijad, et tulevikus saame veel palju kuulda nendest kümnest andekast noorest, kes jõudsid konkursi finaali ja nautida nende esinemisi.

Sony Jazz Stage organiseerijad