Sony Jazz Stage vokaalikonkursi võitjad

24. veebruar 2004

Jazzkaarele tulevad eraldi kontserdiga esinema Baltimaade parimaks kuulutatud noored jazzilauljad.

Eelmise aasta sügisel välja kuulutatud Baltimaade noorte jazzilauljate konkurss Sony Jazz Stage Baltic Jazz Vocalist Competition sai loogilise lõpu, kui kuus finaali jõudnud noort lauljat Riias žürii nõudliku pilgu all jõudu proovisid. Kuue hulka oli jõudnud ka Sofia Rubina, kuid osalemise pärast Eesti Eurolaulu võistlusel ei saanud ta kõikides finaalivoorudes osaleda ja seepärast laulis ta lõppkontserdil vaid külalisena.
Asjatundjate arvates oleks ta võinud tõusta lõppjärjestuses üsna kõrgele kohale, kuid praegu jääbki see vaid oletuseks. Riias 6. ja 7. veebruaril toimunud konkursil tunnistati võitjaks ja Grand Prix’ saajaks lätlane Intars Busulis. Teise koha sai lätlanna Ieva Kerevica ja kolmanda koha vääriliseks tunnistati Kristina Jatautaite Leedust.
Tallinnas esineb nende saateks läti tippmuusikutest koosnev Maris Briezkalns Quartet. Samal kontserdil osaleb ka Sofia Rubina.

Intars Busulis on lisaks laulmisoskustele ka instrumentalist – ta mängib trombooni. Hetkel laulab ta V. Kundratsi jazzgrupis Wet Point.

Ieva Kerevica on mänginud bigbändis saksofoni. Ta on osalenud mitmel noorte lauljate konkursil.

Kristina Jatautaite õpib Klaipeda kunstiülikooli jazziosakonnas teisel kursusel. Lisaks jazzile laulab ta ka soul’i, popmuusikat, R&B-repertuaari. Ta on laulja jazzansamblis The Same Others.