Sooäär-Vaigla-Ruben esitlevad live-plaati

09. november 2007

Just trio Jaak Sooäär-Raul Vaigla-Tanel Ruben avas 2004. aastal Tallinnas jazziklubi. Nüüd on nad jõudnud esimese plaadini “no99”, mis salvestatud sealsamas. 15.-17. novembrini esitletakse plaati Tartus, Tallinnas ja Rakveres.

Juba aastaid koos mängiv trio Jaak Sooäär-Raul Vaigla-Tanel Ruben annab esimese plaadina välja salvestuse, mis tehtud tänavu maikuus no99 jazzklubis. Nii plaadil kui esitluskontsetidel kõlab rütmikalt meeleolukaid palu nii maailma kui eesti jazzrockiklassikast, sekka ka originaalloomingut.

Just trio Sooäär-Vaigla-Ruben oli kõige esimene ansambel, kes no99 jazzklubis esines ning 15. oktoobril 2004 klubi avajämmi avas.

Jaak Sooäär on üks Baltimaade aktiivsemaid jazzmuusikuid, kelle tuntumateks ansambliteks on The Dynamite Vikings, Erdmann/Sooäär Dessert Time, Eesti keeled ja duo Tuule Kanniga. 2007. aasta aprillis sai temast Elioni jazziauhinna esimene laureaat.
Sooääre koostööpartnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Conny Bauer, Han Bennink, Raoul Björkenheim, Gavin Bryars, Kent Carter, Pierre Dorge, Arkadi Gotesman, Anders Jormin, Joe Lovano, Karlheinz Miklin, John Schröder, Harri Sjöström ja Petras Vysniauskas. Jaak Sooäär on Eesti Muusika- ja teatriakadeemia jazzmuusika osakonna juhataja ja dotsent ning Eesti Jazzliidu juhatuse esimees.

Raul Vaigla on eelkõige tuntud Ultima Thule bassistina, kuid tema huvi jazzi ja fusioni vastu avaldus juba 80-ndatel aastatel Radaris ja VSP Projektis mängides. Ta on osalenud arvukatel heliplaatidel ning pärjatud mitmete auhindadega (Levijaagup, Suur Vanker). 2003. aastal ilmunud sooloalbum „Soul of Bass“ sai väga eduka vastukaja nii kodu- kui välismaal.

Tanel Ruben on eesti hinnatumaid trummareid, samuti teatakse teada heliplaatide „A Sentimental Call“ (Tanel Ruben& Victoria) ning „Look Around“ ( Hinkus feat.Maarja) eestvedaja ning produtsendina. Lisaks nendele ansamblitele on edukad olnud löökpilliprojekt Drum Prana, Syncrotron, koostöö Andres Mustoneni ansamblitega, osalemine Raivo Tafenau, Jaak Sooääre, Lembit Saarsalu, Villu Veski, Sofia Rubina, Siiri Sisaski, Kristjan Randalu jt. projektides. Ruben on osalenud ka Laima Vaikule, Valeri Leontjevi, Yasuhito Mori, Anders Jormini, Petras Vysniauskase, Sara Mitra, Elena Vashkevichi jt. ansamblites.

Plaadi esitluskontserdid:
15.11 kell 20 Tartus Ülikooli kohvikus
16.11 kell 21.30 Tallinnas no99 jazzklubis
17.11 kell 21.30 Rakveres Teatri Jazzkohvikus

Jaak Sooäär – Raul Vaigla – Tanel Ruben
“no99 jazzklubis” (AVA Muusika 005)

Jaak Sooäär – kitarr
Raul Vaigla – bass
Tanel Ruben – trummid