Soome jazziauhinna sai Kirmo Lintinen

17. november 2003

Läinud nädalavahetusel jagas Soome Jazziliit oma iga-aastasi auhindu. Seekordne oli juba 36. aastaauhind.

Soome esindusorkestri UMO juures alates 1989. aastast helilooja, arranžeerija, instrumentalisti ja dirigendina tegutsenud Kirmo Lintinen (1967) sai aasta jazziauhinna Yrjö tunnustuseks selle mõju eest, mida tema tegevus on Soomes avaldanud nii jazzielule kui klassikalise muusika vallas. Viimasel ajal on Lintinen tegelenud põhiliselt heliloomingu vallas.
Mehe enda sõnul on helilooming talle endale ka kõige südamelähedasem. Teda köitvat eelkõige see, et teos elab oma elu hiljem edasi iseseisvalt, ilma, et helilooja seda kuidagi peaks torkima. Kirmo Lintinen sai Soome Jazziliidu auhinna Tamperes toimunud üleriigiliste jazzipäevade üritustesarja raames toimunud tseremoonial.
Yrjö-auhinda antakse välja alates 1967. aastast. Eelmisel aastal omistati see laulja Anna-Mari Kähäräle. Auhinnaga ei kaasne rahalist preemiat.

Samaaegselt kuulutas YLE jazzitoimetus välja varju-Yrjo saanud tegelase. Auhinna mõte on avaldada tunnustust jazzmuusika köögipoolel askeldajatele, kelle viljakas tegevus jääb tihtipeale teenimatult varju.
Esimese niisuguse jazzkultuuri edendajale mõeldud auhinna sai Yväskylä Jazz Bar. See jämmikoht on tegutsenud juba üksteist aastat ning pakkunud mängulusti lugematutele muusikutele ja samuti muusikast osa saamise rõõmu väga paljudele jazziarmastajatele. Eriti tõsteti auhinna omistamisel esile seda, et Jazz Bar on teinud palju tööd noorte, alla 18-aastaste muusikutega.