Stanley Clarke’i plaat ilmub juunis

21. mai 2003

Elektribassi üks legende jazzmuusikas, Stanley Clarke, on oma uuele plaadile nimeks pannud “1, 2, To The Bass” ja see ilmub 1. juunil.

Stanley Clarke kerkis esile 1970ndatel, ajal, mil jazzmuusika liitus rocki ja elektriga. Tema kuulsus baseerubki jazzrocki hiilgeaegade saavutustel. Uue plaadiga püüab legendbassist näidata, kuidas ta püsib ajavoolus.
Nimiloos “1, 2, To The Bass” lööb kaasa Q-Tip. Loos “Where Is Love” (algselt Roberta Flacki repertuaarist) teevad kaasa R&B-lauljad Glenn Lewis ja Amel Larrieux. Mõlema nimed esitletakse ka albumi ümbrist ehtival kleepsul, andes sellega märku nendele, kes jazzist eriti ei hooli, küll aga R&B-muusikast. Seepärast on plaadil osalejate seas ka mustanahaline ameerika teletäht Oprah Winfrey. Viimane teeb kaasa palas “I Shall Not Be Moved”, kus ta loeb Maya Angelou luuletust.
Teised kuulsused, kes plaadil osalevad on: Joe Satriani, George Duke, George Benson, Pat Martino, Everette Harp, Hubert Laws, Dr. L Subramaniam ja Vinnie Coliuta.
Esialgsete teadete kohaselt pidi Stanley Clarke album ilmuma 25. märtsil, kuid selle ilmumine lükati paari kuu võrra edasi.
Teada on veel seda, et sel suvel Stanley Clarke ei kavatse Euroopasse plaati reklaamima tulla. Ameerikaturnee lõpetas Clarke aprilli lõpupäevadel. Tema bändis mängisid klahvpillimängija Nick Smith, trummar Gerry Brown, bassist Armand Sabal-Lecco, süntesaatorimängija Eric Carter ja viiuldaja Mads Tolling. Suvel mängib grupp rea kontserte Ameerikas.