Steinway otsib vanimat klaverit

05. veebruar 2003

Tähistades tänavu firma 150. sünnipäeva, otsib maailma kuulsaim klaveritootja vanimat oma tootemärki kandvat klaverit.

Steinway & Sons on uhkusega kuulutanud, et pooleteise sajandiga on nad valmistanud rohkem kui pool miljonit klaverit. Nüüd on nad alustanud juurte juurde naasmist ja otsivad vanimat oma firmamärki kandvat klaverit.
Kui teil juhtumisi on kodus või kuuris mõni vana päevinäinud Steinway klaver, siis tasub see veel korra hoolikalt üle vaadata, et leida selle sisemuses valmistamise seerianumber. Ja kui teile tundub, et tegemist on tõesti vana klaveriga, võtke enne 1. maid 2003 ühendust kohaliku Steinway müüjaga. Kuna firma on hoolikalt arvet pidanud iga toodetud klaveri kohta, on seerianumbri järgi võimalik tuvastada tootmise aasta ja isegi meistri nime, kes pilli tegi.
Lisaks uhkusele, et just see ja mitte teine klaver on vanim Steinway maamunal, pakub kompanii oma kulul lahkelt võimalust pill korralikult restaureerida. Või kui on omanikul soovi päris uue klaveri järele, siis saab ka selle vahetuseks.
Lisaks kõigele demonstreeritakse juunikuus toimuvate pidustuste raames kõige vanemaid klavereid Carnegie Hallis New Yorgis, kus kolme päeva jooksul toimuvad pop-, jazz- ja klassikakontserdid – loomulikult Steinway klaverite osalusel ja tuntud artistidega, kes nii ööl kui päeval eelistavad just seda klaverimarki.
Kui teil kui vana klaveri omanikul aga mingil põhjusel ei õnnestu ühendust saada kohaliku Steinway-diileriga, siis pange aga mark postkaardile ja lähetage see aadressil

«Search for the Oldest Steinway»
c/o Steinway & Sons
One Steinway Place
Long Island City, NY 11105