Sügishooaja tipphetk no99 jazzklubis

01. oktoober 2008

3. oktoobril esineb no99 jazziklubis taani trummar Stefan Pasborg oma bändiga Odessa 5. 4. oktoobril on publiku ees Maian Kärmas.

Saabuv nädalavahetus no99 jazzklubis on üks sügishooaja tipphetki. Reedel, 3. oktoobril astub oma ansambliga Odessa 5 lavale üks Skandinaavia noorema põlvkonna tuntumaid jazzmuusikuid, taani trummar Stefan Pasborg, kes mõned aastad tagasi andis Tallinnas meeldejääva kontserdi ansambliga Ibrahim Electric. Laupäeval, 4. oktoobril esineb üks eesti huvitamaid lauljatare Maian Kärmas koos oma uue ansambliga.

Odessa 5 muusika retsept on lihtne. Tuleb võtta vaid lusikatäis originaalloomingut, lisada natuke Duke Ellingtoni ja Ornette Colemani, see kõik ühes suures potis koos balkani ja New Orleansi mõjutuste ja afro-, avangardi- ning jazzielementidega kokku keeta ja kuumalt serveerida koos viie suurepärase muusikuga – nelja puhkpillimängija ning ühe trummariga.
Tulemuseks on muusikalise kokakunsti teos, mis pakub naudingut nii lihtsale muusikasõbrale kui kogenud jazzigurmaanidele.

Maian Kärmase debüütplaat “Tuigutuled” pälvis mõned aastad tagasi tunnustuse nii publikult kui kriitikutelt. Seekord esineb lauljatar uue ansambliga koosseisus Liina Amon – trummid, Peedu Kass – kontrabass, Ülo Krigul – klahvpillid, Maian Kärmas – laul. Tegu on verivärske projektiga, mille repertuaaris on eelkõige uus ja eestikeelne Kärmase ja Kriguli sulest.