Suur rahvusvaheline muusikapidu Tartus

21. oktoober 2003

Sel nädalal, 22. – 24. oktoobrini toimub Tartus Vanemuise kontserdimajas suur rahvusvaheline muusikapidu – festival DžässVikerkaar / RainbowJazz 2003.

Festivali juhatab sisse noorte džässmuusikute konkurss teisipäeval, 21. oktoobril, millest osa võtma on registreerunud rohkem kui 20 solisti ja kollektiivi üle kogu Eesti, nii juba endale nime teinud esinejaid kui ka muusikakoolide õpilasi ning üliõpilasi. Konkursil osalejaid premeeritakse kolmes kategoorias (parim ansambel, vokaalsolist, instrumentalist) ning parimatele esinemisvõimalus juba sel festivalil!
Festivali ülesehitus on omanäoline: kolme mahuka kontsertõhtu vältel moodustavad muusikud kõige erinevamaid ansambleid ning kõige ebaharilikumaid kooslusi näiteks orel koos erinevate sooloinstrumentide ja rütmigrupiga. Ühe õhtu jooksul saab nautida arvukat muusikuteparaadi, laval toimub kiire ja fantaasiaküllane liikumine. Kolmel õhtul astub üles rohkem kui 70 muusiku üheksalt maalt, esitades džässi, mis sünnib just sel hetkel ja selle publiku jaoks.
Lisaks eesti džässitippudele (teiste seas festivali kunstiline juht Lembit Saarsalu) võtavad festivalist osa orelivirtuoos David Timm Saksamaalt, vibrafonimaag Severi Pyysalo Soomest, nais-saksofonikvartett “n[ex]t” Lätist ja mitmed teised.
Festivali peaesineja on Freddy Cole Quartet USAst, kes annab kontserdi ka Tallinnas ja Pärnus. Mustanahaline džässilegend saabub Eestisse kolmapäeval, 22. oktoobril, mil toimub ka pressikonverents.