Suurbritannia parim jazzlauljatar esineb Tabasalus

17. juuni 2007

13.-14. juulil toimuva 8. rahvusvahelise Tabasalu Jazz Festi peaesinejaks on Briti tunnustatuim vokalist Stacey Kent.

8. rahvusvaheline Tabasalu Jazz Fest toimub tänavu 13.-14. juulil. Esinemispaikadeks on juba head tuttavad kohad – Rannamõisa kirik ja Tabasalu keskväljak.

13. juulil Rannamõisa kirikus toimuval kontserdil astub üles meie rahvusvaheliselt enimtunnustatud lauljatar Hedvig Hanson. Ansamblikaaslasteks kitarrist Andre Maaker ning saksofoni- ja flöödimängija Siim Aimla. Kontserdi kavva on Hedvig valinud kauneimad ballaadid Eesti tuntud heliloojatelt nagu O. Ehala, K. Kikerpuu, U. Naissoo jt. Samuti laulab ta palu oma viimaselt plaadilt “Ema laulud”, mis ilmus möödunud aastal pärast Hedvigi lapse sündi. Elu- ja ansamblikaaslase Andre Maakeriga moodustavad nad täiuslikult kokkusulava ansambli ja kui siia lisada Siim Aimla tundeline flöödi- ja saksofonikäsitlus, võib oodata eriliselt hõrku kontserti.

14. juuli kontserdid Tabasalu keskväljakul algavad kell 18.00, mil esimesena tuleb lavale Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilastest ja vilistlastest koosnev Jazz Collective. Festivali kõige suuremaarvulisem ja nooruslikum koosseis mängib endi sõnul muusikat, kus segunevad jazz, house, soul, bebop, ladina rütmid, drum`n`bass ning veel lugematu arv stiile.

Kell 19.00 algab Jaak Sooääre ja Mikko Innaneni kvarteti kontsert. 2007. a Elioni jazzipreemia pälvinud kitarrist ja Eesti Jazzliidu esimees Jaak Sooäär on maailmarändur ja lakkamatu uue otsija. Sedapuhku on ta ansamblikaaslasteks valinud Soomes mitmel aastal parimaks saksofonistiks tunnistatud Mikko Innaneni ja bassimängija Ville Herrala. Trummide taga on Tanel Ruben.

Kell 20.00 algaval kontserdil tuleb publiku ette üks põnevamaid kollektiive Eesti muusikas – Weekend Guitar Trio. Ansambel koosseisus Mart Soo, Robert Jürjendal ja Tõnis Leemets kasutab laval lisaks kitarridele ohtralt live-elektroonikat. Muusikas ühendavad nad jazzi ja maailmamuusikat, luues üllatavaid ja kaasahaaravaid helimaastikke. Juba 1993. aastast koos musitseeriv ansambel on sage külaline Euroopa festivalidel, Tabasalus esinetakse esmakordselt.

Kell 21.00 algab lauljatar Stacey Kenti ja saksofonist Jim Tomlinsoni kvarteti kontsert. Stacey Kent on üks värskemaid Blue Note´i artiste, nüüdseks kuue ülimenuka albumi ja mitmete uhkete tiitlite omanik, muuhulgas on ta ka BBC poolt 2002. parimaks jazzvokalistiks tunnistatud.

Kenti arvukad kontserdid on välja müüdud kõikjal maailmas. Lisaks publiku armastuse nautimisele on Staceyst kujunenud tõeline heliloojate lemmik. Kolmel korral heliloomingu eest Oscari võitnud Jay Livingston kirjutas tema kohta: “Stacey on tõeline ilmutus! Mitte kedagi tänapäeva lauljatest ei saa temaga võrrelda. Omades sarnast stiili jazzimaailma suurtega – Ella Fitzgeraldi ja Billie Holidayga hääldab sõnu nagu Nat King Cole – puhtalt, selgelt, justkui vesteldes ja suurepärase fraasitunnetusega.” Suur jazzisõber Clint Eastwood kutsus just Stacey esinema oma 70. sünnipäeva tähistamisele.

Stacey lemmikuteks on armastuslaulud. Ta on ise ennast nimetanud parandamatuks romantikuks ja tema lauldud armastuslaulud puudutavad hellalt ja sügavalt samavõrra vanu kui noori kuulajaid.
Värskeim tunnustus pärineb 2007. aasta maikuust, mil Stacey Kenti ja Jim Tomlinsoni uusim plaat “The Lyric” pälvis ühe maailma mainekaima jazziauhinna – Ronnie Scott Jazz Awardi kui parim vokaaljazzi plaat.

Lisa vaata www.tabasalujazz.ee