Suve alguse muusikafestival Kumu ÖÖ juba homme

19. juuni 2008

20. juunil kell 20.00 avab Kumu Kunstikeskus uksed 2500-le muusikahuvilisele. Muusika ja pidu kestab hommikul kella 04.00-ni. Tihe programm toimub paralleelselt välilaval, suures saalis, fuajees ning auditooriumis.

Reedel, 20. juunil kell 20.00 avab Kumu Kunstikeskus uksed 2500-le muusikahuvilisele. Muusika ja pidu kestab hommikul kella 04.00-ni. Tihe programm toimub paralleelselt välilaval, suures saalis, fuajees ning auditooriumis. Palume olla varakult kohal.

Kolmas Kumu ÖÖ toob publikuni viis Eesti plaadiesitlust: Tallinna diskopunkarid Stella oma kauaoodatud esikalbumiga „Love You Boy“, folk-elektrot esitav Köök 7-tollise vinüülsingliga „Ereliukas“, atmosfäärilist indie-folk-elektroonikat viljelev Cloudspeak, dub-kollektiiv Maikameikers ja karget ambientmuusikat tegev duo UMA (Aleksei Saks ja Robert Jürjendal).

Stellal on Kumu ÖÖ jaoks varuks ka täiesti omamoodi üllatus – kumuöölised on nimelt kõik kutsutud „Stella koju“ – ühes valitud Kumu nurgakeses pannakse püsti Stella minimaailm. Kes on käinud kuulsas Laia tänava second-hand-vintage-muusikapoes, võib ette kujutada, milline tore kunsti-virr-varr see olema saab. Bändi elektrooniline mootor Katrin Rätte seletab:”Stella ei ole vaid bänd või muusika, meie jaoks on see sõprus, kunst ja mis-iganes-sugune looming, mis ulatub ikka tugevalt ka bändi piirest väljapoole – just see on see, mis meid koos hoiabki. Kumu ÖÖl kutsume teid kõiki endale külla, meie kumu-kodus saavad olema meie maalid, fotod, kleidid, vidinad – kõiksugu asjad, mis meile meeldivad.”

Festivali peaesinejaks on Briti ambient-veteranid the ORB live-bändiga. Üles astuvad 21. sajandi Janis Jopliniks tituleeritud pöörane Berliini videokunstnik-muusik Plannigtorock, Norra laulja-lugudekirjutaja Susanna, Islandi indie-ime Mugison, Briti tantsupunt They Came From the Stars I Saw Them, klaveri ja elektroonikaga eksperimenteeriv Hauschka, Leedu trip-hop-punt Fusedmarc, Fonal Recordsi boss Sami Sänpäkkila ehk ES oma muusika- ja videoloominguga.

Fuajee-laval laseme sel korral käiku uue idee nimega VABA GRAMMAR – ehk plaadimängijate taha on üllatus-setiga oodatud kõik Kumu ÖÖ esinejad ja sõbrad.

Peale Kumu ÖÖ lõppu kell 4 hommikul on kõik oodatud jätkupeole Von Krahli baaris Mutantdiscol, kus kell 5 hommikul pakutakse kuuma suppi ja pirukaid, et kõik koos 21.juunil saabuv suvi vastu võtta! Pidu kestab baaris ja sisehoovis hommikul kella 8.00ni.

Kumu ÖÖ pääsmed saadaval Piletilevist hinnaga 350 krooni ja koha pealt hinnaga 395 krooni, uksed avatakse kell 20.00 ning programm algab kell 21.00.

Kumu ÖÖ kordaminekuks on ühendanud jõud üritustesarjad Jazz’n’Motion (BDG) ja Hea Uus Heli ning Kumu Kunstimuuseum. Üritust toetavad: Hansapank, A.Le Coq, Kultuuriväärtuste Amet, Kuninglik Norra Saatkond, Goethe Instituut, Nordic Hotels Forum. Raadio2, MTV, Kanal2 ja Postimees.

Kumu ÖÖ Programm:
20.00 uksed avatud
Välilava (sisehoovis)
21.00 Maikameikers
22.00 Mugison
23.15 Köök
00.15 Stella

Suur saal
22.00 They Came From the Stars I Saw Them
23.30 PlanningToRock
00.45 the ORB
02:30 Fusedmarc

Auditoorium
21.30 Es/ Sami
22.45 UMA (Alekei Saks, Robert Jürjendal)
23.45 Hauschka
01.00 Susanna
02.15 Cloudspeak

Fuajee
DJ Orav
DJ Aivar Tõnso
+VABA GRAMMAR kõigile esinejatele
04.00 kõik Von Krahli Mutantdiscole!