Syncrotron jätkab minifestivali

22. oktoober 2007

24. oktoobri õhtul esineb Von Krahli baaris ansambel, mille muusika meeldiks Jazz’n Motioni austajaile. Loe siit!

24. oktoobri õhtul kell 21 esineb Von Krahli baaris ansambel, mis sai alguse Eesti Jazzliidu jazziklubis (Teater NO99) aset leidnud jämmi õhtust, mis kandis nime Jam Club Electric. Kuid nii tugeva muusikalise sõnumiga kollektiiv vajas oma nime. Siit ka Syncrotron.

Bändi ideelised juhid on DJ P. Julm ja Tanel Ruben ning loomingulist impulssi ja lõputut muusikalist sekkumist tuleb tervelt kollektiivilt.Muusikapalade autoriteks on nii bändi liikmed kui tuntud jazzi ikoonid:Miles Davis, Fredy Hubbard jt. Paralleele ansambli muusika kõlapildi tutvustamiseks võib leida Cinematic Orchestra ja 4Heroga.

See on bänd mis püüab ühendada häid meloodiaid, groove, luupe ja ootamatuid helimassiive, hetke spontaansuse kasuks, mille tulemuseks alati uus ja kordumatu asjade meelepärane lahendus – Syncrotron.

Tanel Ruben ja P. Julm on koos klubiprojekte vedanud aastat seitse. DJ Julm alias Priit Juurmann on tänaseks tuntud kui live ja raadio DJ, produtsent ja plaadifirma omanik (Julm Productions), kelle igapäevaste projektide hulka kuuluvad sellised kooslused nagu Rulers Of The Deep ja Broken Time Orchestra. Oma DJ karjääri alustas ta hip-hop muusikaga. See, millistel heliradadel Syncrotron praegu astub, on väga paljuski mõjutatud just Julma muusikalisest maitsest ja valikust. Eelnevalt on Julm ja Ruben koostööd teinud löökpilliprojektis Drum Prana, mis ka Jazzkaare lavalaudadel end varasemalt näidanud on.

Tanel Rubenit on moodsat klubilist jazzi kirjutama ärgitanud kaasaegse klubimuusika tormiline areng maailmas. Nii on valminud albumid koostöös Victoria ja Maarjaga ehk Sentimental Journey ja Look Around.

Meelis Vind on klarnetivõlur nii ERSOs kui Nyyd’i projektides, aga ka duos Raivo Tafenauga ja oma ansamblis, kus ta on ka lugude autor ning ilmutanud albumi Twilight Paterns (Julm Productions). Noor pianist Raun Juurikas on asendamatu Villu Veski ja Sofia Rubina ansamblites ja ühtlasi on tegemist noore andeka arranžeerijaga. Raun Juurikasele on klahvpillid ja laptop tänaseks kui sukk ja saabas. Nende võimaluste kasutamine ja katsetamine on Syncrotron klassikalise muusika helilooja haridusega inimesele kui lõbus ja vallatu pühapäev. Taavo Remmel teeb kõike soolokontsertidest suurte koosseisudeni, olles eesti hõivatumaid bassiste ja mängides väga erinevate stiilide muusikat. Tanel ja Taavo esinesid oktoobris mitmel kontserdil ka inglise lauljatari Sara Mitraga. Syncrotron on viisik meie eliitmuusikutest.

Piletid hinnaga 100.- ja 75.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevis ja Piletimaailmas ning enne algust kohapeal.