Taas parim Jazzkaar !

01. mai 2005

Üheksa päeva kestnud 16. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar lõppes 30. aprillil Sakala Keskuse suures saalis kaks ja pool tundi kestnud USA tähtesinejate Philip Hamilton Septeti ja Greg Osby kontserdiga.

16 riigi jazzmuusikud andsid 42 kontserti Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Narvas ja Viljandis.
Tänavuse festivali publikumagnetid olid Charles Lloyd Quartet (USA), Avishai Cohen Trio (USA), Dhafer Youssef ja Paolo Fresu (Tuneesia-Itaalia), Cosmos (Läti), Jazz’n Tango (Eesti – Argentiina), Reel People (Inglismaa), Coco Mbassi (Kamerun-Prantsusmaa) ja Philip Hamilton Septet (USA). Jazzkaare külalisartistid ise hindasid mitmeidki kontserte oma loometee parimate hulka.

Festivali külastas tänavu üle 14 000 kuulaja. Kuna jazzikontsertide arv Tallinnas on hüppeliselt kasvanud, on Jazzkaare korraldajad tulemustega rahul.

Pealinnas toimusid kontserdid 11 saalis. Festivali muusikaline ampluaa ulatus traditsioonilisest jazzist ja bluesist etnojazzi ning elektrooniliste klubirütmideni.

Klassikaraadio ja Vikerraadio vahendusel said kümned tuhanded kuulajad osa festivali kaheteistkümnest kontserdist. Eesti Televisioon näitas nädala jooksul festivalipäevikuid. Jazzkaart kajastav ülevaatesaade jõuab eetrisse mai lõpus. Festivali külastasid ajakirjanikud Soomest, Norrast, Inglismaalt ja Jaapanist, kes kajastavad Jazzkaare sündmusi oma väljaannetes.

Jazzkaare kuulajaskond on aastatega järjest noorenenud ning huvi jazzikontsertide vastu näitab selget tõusutendentsi. Festivali jooksul töötas 22-liikmeline Jazzkaare noor veebitoimetus, kajastades operatiivselt päevasündmusi Jazzkaare veebilehel nii sõnas kui pildis. Festivali õnnestumisele aitasid kaasa poolsada vabatahtlikku muusikahuvilist noort.

Festivali suurtoetajad olid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Elion, Eesti Päevaleht, Sokos hotell Viru, Vikerraadio ja Finnair ning veel mitmed asutused, ettevõtted ja saatkonnad.

Jazzkaar tänab kõiki!

Jazzkaare kevadhooaja viimane kontsert Brasiilia tippude Silvana Malta, Toninho Horta ja Airto Moreiraga on 26. aprillil „Estonia“ kontserdisaalis.