Taavi Kerikmäe-Mart Soo eksperimentaalne “Eeter”

10. veebruar 2005

17. detsembril toimub Kanuti Gildi saalis kontsert, millel kõlav intrigeeriv muusika sünnib elektroonilistest mängudest ja eksperimentidest.

Mart Soo ja Taavi Kerikmäe on vaieldamatult juba aastaid olnud Eesti eksperimentaalse- ja improvisatsioonilise muusika juhtfiguurid. 2004. aasta veebruaris esineti edukalt festivalil IMPROVIZZ , külaliseks Prantsuse legendaarne multiinstrumentalist Jaques DiDonato.

17. veebruaril toimuva kontserdi “Eeter” ideeks on nähtamatu ja hoomamatu inforägastik meie ümber, mille moodustavad lugematud raadiolainetena levivad signaalid: raadiosaated, erinevad raadiosaatjad, mobiilside jne. Enesele teadvustamata oleme me selle tohutu infotulva keskel, mis on unikaalne ja kordumatu igas hetkes.

Kontserdi eesmärgiks on raadiovastuvõtjate abil tuua kuuldavaks meid ümbritsevate raadiolainete helid. Kontserdil on kasutusel suur hulk erinevaid raadioaparaate, kitarrid, klaver, digitaalseid ja autentseid nn. helitekitajaid, mis esmakordsel vaatlemisel jätavad suhteliselt segase mulje.

Navigeerides erinevate raadiosageduste vahel ja neid kõikvõimaliku elektroonikaga töödeldes sünnib kordumatu ja spontaanne kompositsioon. Kindlasti on tegemist improvisatsioonilise ja kaasaegse muusika ühe väljakutsuvaima sündmusega. Kontsert on kavas ka Tartus toimuval festivalil “Improvizz 2005”.

“Muretsege endale lühilaineaparaat. Parem oleks oodata ööd. Levi on tihti parem, kujutlusvõime mõju alati tuntavam… Lülitage aparaat sisse, keerake aeglaselt ja sujuvalt jaamade nuppu. Üritage mitte midagi haarata sellest, mida te kuulete.” “101 argifilosoofia harjutust” Roger-Pol Droit

Neljapäeval, 17. veebruaril kell 22.00 Kanuti Gildi Saalis
Piletid 90/50 müügil Piletimaailmas, Von Krahli Teatris ja tund enne algust Kanuti Gildi Saalis.

Lisainfo:
Lea Liisbet Peterson
TÜ U.L.A. Jazz
music@ulajazz.ee
+372 53 487 086