Taavo Remmelil soolokontserdid tulekul

30. jaanuar 2005

Veebruari esimesel nädalal on Viljandis ja Tartus võimalik osa saada Taavo Remmeli suurepärasest soolokavast “Mõtted”.

Kontrabassist Taavo Remmel annab 2. veebruaril Viljandis ja 3. veebruaril Tartus soolokontserdi “Mõtted”.

Loova võime üle on palju kirjutatud, siiski teame temast õieti vähe. Ingenium – kaitsev vaim, juhatavat vaimu tähendab. Kitsamas mõttes tähendab taoline sõna inimest, kes isesuguse vaimu mõjul talitab, omasuguste ideede põhjal töötab, nendest täidetud on.

Taavo Remmel on konkurentsitult eesti kõige loovam kontrabassist, kellel on väga isikupärane ning piiritu muusikaline mõtlemis- ning pilli käsitlemisvõime. Instrumentaalmuusik. Tema helikeelne virtuooslikkus on ammendamatu kõikides muusikastiilides.

Soolokontserdil “Mõtted” mängib Remmel klassikalisest muusikast jazzimprovisatsioonideni, eksperimenteerides kõikvõimalikul ja -võimatutel helitehnilistel piirimaadel.
Selline sündmus, sest kontsert oleks liiga vähe öeldud, liigutab igaühe hingekeeli. Pill, mis on iga ansambli rütm ja alus, hakkab ise rääkima, lubama, paluma, halastama ja armastama. Sünnib midagi, millel polegi sõnu. Millel pole ka võib-olla piire ja mis kõik võib-olla ainult kujutluse vili. Avaneb muusika põhiinstrumendi piiritu helikeel, nii soolopilli kui saateinstrumendina ning kasvades välja terve orkestrini.

Taavo Remmel on Eesti Muusikaaakadeemia ja Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ning ta pälvis 2004.a. kultuurkapitali aastapreemia väljapaistva muusikalise tegevuse eest.

Kontserdid:
Kolmapäeval, 2.veebruaril kell 19
Viljandi Jaani kirikus, pilet 60 kr/40 kr

Neljapäeval, 3.veebruaril kell 20
Tartu Sadamateatris, pilet 80 kr/50 kr

Lisainfo:
Lea Liisbet Peterson
TÜ U.L.A. Jazz
music@ulajazz.ee
+372 53 487 086