Tabasalu Bigbänd Fest tuleb juunis

17. mai 2003

13. ja 14. juunil toimub taas traditsiooniks saanud bigbändide festival Tabasalus. Sedapuhku on väliskülalisi rohkem kui eelmistel kordadel.

Loomulikult on Tabasalus kohal jälle kõik, kes eesti bigbändimuusikas kas tegijad või tulihingelised kaasaelajad.
Väliskülalistest on üks eredamaid Pori Jazzil ja KaamosJazzil laulnud mustanahaline inglanna Caron Barnes.
Rootsi saksofonist Göran Larsen on ühtlasi praegu ka Soome Rahvusooperi bigbändi liige. Teda saadavad pianist Lars Sjösten, bassist Curt Andersson ja trummar Gus Dahlberg.
Leedust tuleb 15-liikmeline grupp Malina’s Top Secret, mille juht on elektribassist Romas Malinauskas, kes koos eesti muusikutega lööb muu hulgas kaasa poppar Laima Vaikule saategrupis.
Soome päritolu kuubalanna Bianca Morales on varemgi Eestis laulmas käinud. Tema isa Miguel Morales mängus mitu aastakümmet tagasi koos legendaarse Perez Pradoga.
Raivo Tafenau ja Sergio Bastos esitlevad Tabasalu Bigbändfestil oma uut plaati. Politseiorkestri Bigbändi juhatab sedapuhku soomlane Antti Rissanen, kes oma 28 eluaastaga kuulub soome jazzmuusikute nooremasse põlvkonda. Praegu kuulub Rissanen soomlaste esindusorkestri UMO ridadesse.
Rissanen esineb Eestis ka 23. ja 24. mail. Esimene kontsert toimub Eesti Muusikakadeemia bigbändiga Muusikaakadeemias ja teine Politseiorkestri bigbändiga Nõmme kultuurimajas. Viimasega on tal Tallinnas kontsert kavas ka 1. juunil vanalinnapäevade raames.