Tabasalu Jazz Fest tähistab juunis 10. juubelit

05. juuni 2009

Tabasalu Jazz Festi kava sisaldab põnevaid külalisi Lätist ja Norrast, lisaks eesti jazzi paremiku esindajaid.

Tabasalu Jazz Fest on jõudnud esimese juubelini – 26.-27. juunil on tulemas kümnes muusikapidu. Ehkki majanduslangus on mõnevõrra vähendanud festivali toetajate ridu, on juubeli puhul kavas festivalikülalisele pakkuda väga põnevat programmi.

Möödunud aastate jooksul kokku 76 kontserdil on üles astunud muusikuid Leedust, Ukrainast, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Prantsusmaalt, Belgiast, Kreekast, Hispaaniast, USA-st, Brasiiliast, Inglismaalt ja muidugi kõik Eesti parimad tegijad.

26. juunil toimub Rannamõisa kirikus eriliselt hõrk kontsert – muusikalises rännakus, mil nimeks „Duende“ astub üles meie lõunanaabrite lätlaste eliitseltskond. Maailmanimega kontratenor Sergejs Jegers laulab muusikaloo kauneimaid aariaid, temaga astub improvisatsioonilisse dialoogi lätlaste esisaksofonist Artis Gaga. See haruldane programm pälvis Lätis möödunud aastal parima CD auhinna.

27. juunil Tabasalu keskväljakul on peaesinejaks üks maailmalavade soosikuid – unikaalse helikeelega The Brazz Brothers Norrast. See ansambel on andnud üle 3000 kontserdi 35 riigis ja neilt on ilmunud 17 plaati.

Möödunud talvel tähistas 60. juubelit üks meie populaarsemaid lauljaid Tõnis Mägi. Selleks puhuks valmis võimas autorikava ja CD koos suure Politseiorkestriga, kus Tõnis Mäe uuemad ja vanemad laulud on arranžeeritud parimate heliloojate poolt. See väga südamlik ja suurejooneline kava pälvis püstiseisva publiku ovatsioonid Eesti Kontserdi poolt korraldatud 4 kontserdil Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus.

Noor lauljatar Kadri Voorand on võimsalt tulnud eesti jazzilavadele. Praegu Rootsis õppiv Kadri on relvitukstegeva enesestmõistetavusega koondanud enda ümber eesti parimad jazzmuusikud ja esitab vaid omaloomingut. Aprilli lõpus pälvis Kadri Jazzkaare, Elioni ja Eesti Jazzliidu koostöös välja antava Noore Jazzitalendi auhinna.

Veel kuuleb Tabasalus tulevikulootusi Otsa-koolist. Ansambel Flavor ütleb enda kohta nii: „Meie muusikat iseloomustab mitmekesine soundi kasutus, meelipaitavad meloodiad ja paras kogus melanhooliat.”

Piletid hinnaga 150-200 krooni on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Tabasalu Jazz Fest 2009 kava:

Reede, 26. juuni kell 19.00 Rannamõisa kirik
Muusikaline rännak “Duende”
Sergejs Jegers – kontratenor
Artis Gaga – saksofonid

Laupäev, 27. juuni Tabasalu keskväljak
Kell 18.00 Flavor
Kell 19.00 Kadri Voorandi ansambel
Kell 20.15 The Brazz Brothers ( Norra )
Kell 21.45 Tõnis Mägi & Politseiorkester kavaga “Kiik ja kirik“