Tabasalu Jazz Fest tuleb rikkaliku jazzivalikuga

01. juuli 2006

14.-15. juulil toimub Tabasalus 7. Rahvusvaheline Tabasalu Jazz Fest, kus kuuleb vaimulike rahvalaulude tõlgendusi kõrvu dixielandi, a capella jazzi ja Arne Oidi loominguga.

14.-15. juulini toimub Tabasalus seitsmendat korda rahvusvaheline muusikasündmus Tabasalu Jazz Fest.

14. juuli kontsert pealkirjaga „Mu süda ärka üles“ toimub mereäärses Rannamõisa kirikus, kus Helin-Mari Arder ja Siim Aimla trio esitavad eesti vaimulikke rahvalaule. Arranžeeringud sisaldavad kirikumuusika, rahvamuusika, jazzi ja klassikalise muusika elemente.

15. juuli muusikapidu toimub traditsiooniliselt Tabasalu keskväljakul, kuhu seatakse üles suur lava, katusealused ja toitlustustelk. Ammu pole Eestis kuulda saanud kõrgetasemelist dixielandmuusikat. Dixieland Jubilees, ääretult lustlik ja improvisatsiooniline sekstett Taanist on aga just selle žanri tunnustatud meistrid. Lisaks suurepärasele pillivaldamisele on need mehed ka head lauljad ja oma andeid nad vaka all ei hoia.

Politseiorkester koos eesti tippsolistidega on ikka ja jälle üllatanud avalikkust põnevate kontserdiprogrammidega. Seekord astuvad nad üles kavas „Unustamatu Arne Oit“ koos Kaire Vilgatsi ja Karl Madisega. Lisaks tuhandetele eestlastele armsaks saanud lugudele nagu „Minu südames sa elad“, „Seenekorjamise laul“, „Lõke preerias“ jpt kõlab kontserdil ka päris tundmatut Oidi loomingut. Kõik lood on uues kaasaegses ja värskes arranžeeringus.

Vokaalmuusika maailmataset esindab 6-meheline, vaid lauljatest koosnev grupp ManSound Ukrainast. Need mehed avardavad ettekujutust inimhääle võimalustest, lauldes kas jazzitöötlusi, popmuusikat või ukraina rahvamuusika seadeid. Ansambli kontserdireisid on neid viinud paljudesse riikidesse, eriti palju nende austajaid on USA-s, kus näiteks maailma ühel suurimal, Lionel Hamptoni jazzfestivalil on nad esinenud koguni kolmel korral.

Kontserdi lõpetab Raivo Tafenau oma ansambliga. Seal teevad külalissolistidena kaasa noor soome trompetigeenius Kalevi Louhivuori, kes äsjasel ülemaailmsel trompetimängijate konkursil Monacos jäi ülinapilt teisele kohale ja türgi päritolu rootsi laulja Hayati Kafe, kelle mahe sinatralik bariton ja loomulik lavashow teevad temast maiuspala ilunautlejatele.

Lisainfo
Piletid müügil Piletilevis.
14. juulil pileti hind 150 krooni
Kontsert kestab 1,5 tundi

15. juuli pileti hind täiskasvanule 150 krooni
Õpilased, üliõpilased, pesnsionärid 100 krooni
Üritus kestab 5 tundi
Pildistamine/filmimine on lubatud
Kasutusel on käepaelad