Tabasalu jazz toob Tallinna külje alla bigbande ja popjazzi

05. juuli 2005

15.-16. juulil toimub 6. rahvusvaheline Tabasalu jazzfestival, kus kuuleb esmakordselt Raivo Tafenau uut projekti ning äsjaloodud Haapsalu bigbändi.

15.-16. juulil peetakse Tallinna külje all Tabasalus kuuendat korda rahvusvahelist jazzifestivali. Ka tänavu saab Tabasalus näha-kuulda Eesti tippmuusikuid ja huvitavaid välisesinejaid.

Esmakordselt on üheks kontserdipaigaks väike ja hubane Rannamõisa kirik. Seal kohtuvad 15. juulil spetsiaalselt Tabasalu Jazzi jaoks eraldi kava kokku panud kaks kõrgelthinnatud muusikut – saksofonist Raivo Tafenau ja seekord vokalisti rollis Riho Sibul, lisaks Mart Soo kitarril, Tanel Ruben löökpillidel ja unikaalset hammond-orelit mängiv soomlane Mikko Helevä.
Raivo Tafenau sõnul tõotab tulla hõrk ja üllatav kontsert, sest esitatakse peamiselt ballaade ja mahedaid bossanovasid. Kirikukontserdi piletid tasub varakult ära osta, sest kohtade arv on piiratud.

16. juulil toimub vallamaja esisel platsil suur festivalikontsert. Et Tabasalu festival sai alguse bigbändide suurüritusena ja hiljaaegu on loodud täiesti uus orkester Haapsalu bigbänd, siis nendega seekord alustamegi. Haapsalu bigbändiga esineb ka nende laulusolist Veronika Tamm.

Flamenco en Vivo toob Tabasallu tulised ja kirglikud rütmid Hispaaniast. Etendus sünnib kahe kitarristi, laulja ja tantsija koostöös.

Soome tippjazzi esindab trio The Bronson, külalissolistiks Soome parimaid tenorsaksofoniste, 34aastane Manuel Dunkel. Kui kevadisel suurel Soome festivalil April Jazz jäi enne kontserti haigeks maailma parimaks saksofonistiks hinnatav ameeriklane Michael Brecker, siis paluti just Manuel Dunkel teda asendama. Kuuldavasti sai ta sellega hiilgavalt hakkama.

Kopenhaageni rütmimuusika konservatooriumi lõpetanud löökpillimängija Tanel Ruben on toonud Eesti muusikasse palju uut ja värsket mõtlemist. Oma ideede realiseerimiseks on ta kokku pannud tõelise supergrupi Hinkus, kus laulusolistiks Maarja-Liis Ilus. Kevadel ilmus neilt kiitvat kriitikat pälvinud plaat „Look Around“.

Festivali lõpetab parimaid Eesti muusikuid koondav Estonian Dream Big Band. Nemad esinevad Tabasalu Jazzil kolmandat korda, kuid festivali kutsel liitub seekord nendega ka lauljatar Deborah Brown. Deborah sündis USAs Kansas Citys. Sealsetest jazziklubidest ja raadiojaamadest sai alguse tema üliedukas lauljakarjäär mis on viinud teda enam kui 50 riiki kogu maailmas. Viimased 12 aastat on ta elanud Euroopas.
Deborah on külalissolistina osalenud lugematul arvul plaadistustel ja lindistanud 11 sooloalbumit. Tema võimas nüansirikas hääl ja ülim virtuoossus on teinud tast hinnatud külalissolisti paljude maailmanimega muusikute plaadistustel ja kontsertidel. Clark Terry, Toots Thielemans, Sun Ra, Art Blakey, Slide Hampton, Roger Kellaway, Michelle LeGrand on vaid mõned suurtest, kellega koos esinetud.

Deborah tunneb end ühtviisi kodus nii jazzistandardeid kui originaalloomingut esitades. Tema hääl ja anne on kordumatu, aga kui võrrelda Deborah Browni kellegagi jazziajaloost, siis meenub kohe legendaarne Ella Fitzgerald. Eestis esineb Deborah Brown esmakordselt.

Häid festivalielamusi soovides,
Kalev Konsa, korraldaja

TABASALU JAZZ 2005 kava

Reede 15. juuli
kell 18.00 Rannamõisa kirikus
Raivo Tafenau Project feat. Riho Sibul
Koosseis:Raivo Tafenau – saksofon, Riho Sibul – laul, Mikko Helevä – hammond, Mart Soo – kitarr, Tanel Ruben – löökpillid

Laupäev 16. juuli
Tabasalu keskväljakul
kell 19.00 Haapsalu Big Band & Veronika Tamm
kell 20.00 Flamenco en Vivo (Hispaania-Rootsi)
kell 21.00 The Bronson & Manuel Dunkel (Soome)
kell 22.00 Hinkus & Maarja-Liis Ilus
kell 23.00 Estonian Dream Big Band & Deborah Brown (Holland)

Piletiinfo
15. juuli 150 krooni (pileteid piiratud arv)
16. juuli 200 krooni/100 krooni (soodustus õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele), alla 16 aastased tasuta

Müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtadest