Tähelepanu, koolid! Džässikuu 2009 kontsert-õpitoad ootavad

21. september 2008

2009. a aprillis toimuva Jazzikuu kontsert-õpitubades saab kaasa lüüa iga õpilane. Luuakse beat box ansambleid ning külla tuleb jazzansambel koos beat box guruga USAst.

2009. aasta aprillis rahvusvahelisel džässikuul toimuvad Jazzkaare eestvedamisel taas õpilastele džässmuusikat tutvustavad kontsert-õpitoad „Kutsu džäss külla!“. Esmakordselt kaovad piirid lava ja kuulajate vahel – moodustatakse beat box ansambleid ning külla tuleb džässimaailmas tuntud beat box artist Napoleon Maddox USAst.

Kontsert-õpitoad toimuvad 12.-19. aprillini üle Eesti ning kulmineeruvad kontserdiga Jazzkaare ajal. Toimumispaigad selguvad vastavalt sellele, milliste maakondade koolid on aktiivsemad.

Kontsert-õpitubade keskmes on stiililiselt mitmekesine džäss, mida tutvustab noortest professionaalsetest ja tegusatest džässmuusikutest koosnev ansambel. Mängitakse erinevaid stiilinäiteid ja tutvustatakse nende iseärasusi. Kaasa teeb tunnustatud hip hop artist ja beat boxi meister Napoleon Maddox, kelle käe all sünnib igal kontserdil kooliõpilastest beat box ansambel. Beat box ansambel esitab sama kontsert-õpitoa lõpus 1-2 pala koos džässgrupiga. Iga kooli beat boxi ansambli esindajal on võimalik esineda ka Jazzkaarel beat boxi kooris.

Napoleon Maddox on pärit Cincinnatist. Ta on korduvalt võitnud beat boxi meistrivõistlusi nii USAs kui ka Euroopas ning esineb aktiivselt koos maailma eliiti kuuluvate jazzmuusikutega nagu Archie Shepp, Bojan Z, Hamid Drake, Oliver Lake, Roy Nathanson, samuti hip hop artistidega The Roots, Dwele, Big Daddy Kane jt. Maddox kuulub mitme ansambli põhikoosseisu ning ta ise juhib hiphop ansamblit IsWhat?! ning duot The Honorable Hustlers.

Igapäevaselt peab Napoleon Maddox muusikaõpetaja ametit. Koostöös jazzifestivalidega Norras, Prantsusmaal ja Suurbritannias on Maddox korraldanud beat boxi õpitube ning beat boxi koore. Regulaarne koostöö seob teda London Jazz Festivaliga, mille algatusel viib ta läbi praktilisi džässiõpitube tavakoolide muusikaõpetajatele.

Kontsert-õpituba „Kutsu džäss külla!“ kestab kokku kuni kolm tundi. Publik on kaasatud õpituppa umbes üheks tunniks. Beat boxi ansambli töö algab juba üks tund enne kontserdi algust ning jätkub paralleelselt kontserdi toimumisega. Beat boxi õpituba kulmineerub kontserdil kui koos džässgrupiga esitatakse ühispalad. Lisaks džässgrupi ning beat boxi ansambli esinemisele toimub viktoriin ja džässiteemalised mängud, kus osalejatele jagub palju temaatilisi auhindu.

Kuna tegevus on mitmekesine ja põnev, on see hea võimalus ka koolide meediaringidele, kooliajalehtede ja –raadiote toimetustele osaleda kontserdil, et sellest teada anda ka kaaslastele. Külalised on valmis andma intervjuusid.

Koolidele, kes osalevad 2009. aastal kontsert-õpitoa programmis “Kutsu džäss külla!”, pakub Jazzkaar võimalust osta pileteid Jõulujazzi kontsertidele tavahindadest soodsamalt. Info Jõulujazzi kohta leiate Jazzkaare veebis alates 1. oktoobrist.

Koolidel, kes soovivad osaleda 2009. aasta aprillis džässikuu kontsert-õpitoas, palume võtta korraldajatega ühendust hiljemalt 15. oktoobriks.

Saatke kiri e-posti aadressile jazzikuu.koolikontsert@gmail.com

Kiri peab sisaldama järgmist infot:
– Kui palju õpilasi võiks teie koolist kontsert-õpitoas osaleda
– Kui palju teie kooli õpilastest võiks osaleda beat boxi ansamblis (eelduseks inglise keele suhtlustasandil mõistmine)
– Kui kontsert-õpituba toimuks teie maakonnas suuremas saalis, kas teie kooli õpilaste osalemine oleks raskendatud?
– Koolipoolse kontaktisiku e-posti aadress ning mobiilinumber

Birgit Kraas
Kontsert-õpitubade projektijuht
tel 56 455 286
e-post jazzikuu.koolikontsert@gmail.com