Tähelepanu, koolid – kutsuge jazzmuusikud külla!

19. november 2007

Alanud on registreerimine 2008. aasta Jazzikuu koolikontsertidele, mis on mõeldud üldhariduskoolidele.

Aprillis 2008 tähistatakse Eestis taas Jazzikuud, mille vältel annavad meie parimad jazzmuusikud koolides kontserte ning räägivad põnevast jazzimaailmast. Kuni 15. detsembrini saavad koolid endale tellida aprilliks jazzikontserdi. Koolikontsertide projektijuht on Birgit Kraas.

Koolikontserdid on Jazzikuu üheks olulisemaks ettevõtmiseks, sest õpilastel on võimalik vahetult kohtuda tuntud jazzmuusikutega, keda nad muidu vaid kontserdilaval näevad. Nüüd aga tulevad muusikud teie kooli, tutvustavad erinevaid jazzistiile ning räägivad põnevaid lugusid oma muusikutööst.

Loomulikult kuuluvad kontserdi juurde viktoriinid ja mängud, milles osalemise eest on aktiivsematel õpilastel võimalik võita vahvaid jazziteemalisi auhindu. Julgemad saavad ehk pillegi proovida. Kontsert kestab 45 min-1 tund.

2007. aasta Jazzikuul toimus 13 koolikontserti. Muusikast said osa Tapa, Jõgeva, Jõhvi, Pärnu, Kehra ja Tallinna õpilased. Jazzi tutvustasid toona ansamblid Siim Aimla, Reigo Ahvena ja Raivo Tafenau juhtimisel. Kontserte andis ka Otsakooli bigbänd.

Kui soovite, et jazzikontsert toimuks ka teie koolis aprillis 2008, palun võtke korraldajatega ühendust e-posti teel.

Saatke e-kiri aadressile jazzikuu.koolikontsert@gmail.com
Kiri peab sisaldama järgmist infot
– kui suurt koosseisu olete valmis võõrustama
– kas teie koolis toimub instrumendiõpetus
– koolipoolse kontaktisiku e-posti aadress ning mobiilinumber

Registreerimise tähtaeg on 15. detsember.

NB! Möödunud aasta kogemuse põhjal oli koolikontsertide soovijaid märksa rohkem kui kontserdivõimalusi. Muusikutele ja koolidele ühiselt sobiva aja leidmiseks palume koolidel saata meile kindlasti info kontaktisiku kohta koolist, kellega saaks koolikontserdi detaile operatiivselt arutada.

Lisainfo Jazzikuu kohta leiate www.jazzkaar.ee

Birgit Kraas
Koolikontsertide projektijuht
e-post: jazzikuu.koolikontsert@gmail.com
tel: 56 455 286