Täna algab 9. Juu jääb

30. juuni 2005

Täna, 30. juunil kell 21 algab Muhu saarel tulevikumuusika festival Juu jääb. Festivali avaõhtu teemaks on “Island Beat”.

Rahvusvaheline Muhu Tulevikumuusikafestival Juu jääb toimub 30. juunist 3. juulini Muhu saarel. Festivali süda on Nautse Mihkli talu hoovi sisse seatud vabaõhulava, mis mahutab koguni 800 kuulajat. Kontserdid toimuvad ka Pädaste mõisas ja Katariina kirikus.

Juu jääbi kunstilise juhi Villu Veski sõnul koostati festivali kava põhimõttel, et Muhus kõlaks hea muusika, et oleks põnev nii kuulajail kui ka muusikuil, kes saavad teostada oma projekte.

Festivali avaõhtu kannab pealkirja “Island Beats”. Täna kell 21 astub Nautse Mihkli lavale 7liikmeline Cosmoskva. Nende järel võtab koha sisse Eesti-USA ühisprojekt Drum Prana, mis koosneb valdavalt vaid löökpillimängijatest. Hüpnotiseerivaid rütmimustreid hakkavad kuduma löökpillimängijad Tanel Ruben ja Brian Melvin, plaadikeerutamisega lisab värve DJ P Julm, klahvpillidel on Raun.

Drum Prana seob oma muusikas juurtemuusikat tänapäevaste elektrooniliste löökpillide kõlaga kutsudes kuulajaid teekonnale läbi põnevate helimaastike. Rohkem kui 800 tämbrit sisaldavad elektroonilised löökpillid võimaldavad eriti rikkaliku tundeskaalat. Brian Melvin ja Tanel Ruben on nende instrumentide sisemaailma põhjalikult tundma õppinud. DJ P. Julm segab lisaks rütmidele ka magusamaid meloodiad. Raun loob seda mis ei jäta tunnet, et miskit puudu jääb.

Brian Melvin usub muusika tervendavasse jõusse ja sellesse, et just löökpillid suudavad enim mõjutada keha energiavooge. Pranat – elujõudu ja energiat peaks Drum Prana rituaalne muusika pakkuma küllaga.

Varajaste hommikutundideni mängivad tantsumuusikat DJ Zoro Lõuna-Aafrika Vabariigist ning DJ K-Fear Peterburist.

Festivalil Juu jääb on kohal ka Jazzkaare veebireporterid Rivo Randver ja Ester Eggert, kelle muljeid saate lugeda Jazzkaare veebileheküljelt.