Täna algab festival maailmaküla

16. juuni 2006

Täna algab 3 päeva kestev festival MAAILMAKÜLA Pirita Kloostri varemetes.

Festivaliala avatakse 16.06 kell 19.00.
Metsatöll ning RAM astuvad lavale 21.30

Esmakordselt luuakse Pirita kloostri varemete alale tõeline festivalimeeleolu – 2 lava, suurem nendest 20 meetrit lai ja 14 meetrit sügav on pea 5-kordse paneelmaja kõrgune. Kahel laval astuvad üles muusikud põhjast ja lõunast, idast ja läänest – Kekele (Kongo), Jaipur Kawa Brass Band (India), Haydamaky (Ukraina), Cubanisimo (Kuuba), Värttina (Soome) jpt.

Festivali avakontserdi esinejad Metsatöll ja RAM on teinud mitmeid edukaid ühisproove, kava tuumiku moodustab Veljo Tormis looming, kõik lood on arranzheerinud Tauno Aints. Liisi Koikson annab festival ajal Tallinnas viimase eksklusiivse kontserdi “Väike Järv” täieliku kavaga, lavale tuuakse õunapuud ning muud DVD-lt tuttavad dekoratsioonielemendid.

Festivalil on avatud lasteala, kus lastega tegelevad noorsootöötajad, saab hüpata batuudil ja mängida erinevaid mänge. Pirita kloostri varemetes on festivali ajal avatud 3 erilist restorani, kus saab nautida rahvusroogasid, osta head kohvi ja kuuba sigareid. Müügil on plaadid, festivali meened ja palju muud põnevat.

Festivali ajal on muudatusi Pirita parkimiskorralduses. Varuge aega ja kannatust ning jälgige liiklusereguleerijate juhtnööre. Soovitame kasutada ühistransporti – kuna kontserdid lõpevad orienteeruvalt kell 23.00 siis on võimalik bussiga linna tagasi saada. Kloostri varemete ees on avatud valvega jalgrattaparkla, kuhu saab jalgratta tasuta parkida.

Vaata täpset ajakava MAAILMAKÜLA kodulehelt www.maailmakyla.ee.