Täna Jazzkaarel: Reeves välja müüdud, unistajatele Bonzo

26. aprill 2006

Täna Jazzkaarel eksootikat segatuna improvisatsiooniga. Peaesineja Dianne Reevesi kontsert juba ammu välja müüdud.

Bonzo Unelmate Orkester
Kell 22.00 BonBon Jazz Lounge
Piletid: 175.-/125.-

Folgist svingini, unistustest reaalsuse tagahoovi, sekka jazzi ja juurtepoppi – umbes niisugune see Bozo-Tõuni muusika on.
Bonzo ja Tõun on ilusate luuletuste viisistajate ning esitajatena Eestis tegelikult mitu aastat mett seganud. Kommertsvankritele ronimise asemel panustatakse oma isikupärale truuks jäämisele (mööndustena mõned salgamatud vihjed Tom Waitsile).
Kahel seniilmunud plaadil teeb kaasa muusikute sõpruskond, kellega seni on esinetud suhteliselt harva, viimati mullusuisel Leigo Järvemuusikal. Bonzo mõtles ka väärilise nime välja – ‘Unelmate orkester’.

The Shin Funky (Gruusia)
Kell 23.00 Café Amigo
Piletid: 100.-

Gruusia keeles tähendab sõna “Shin” koduteed. Kuigi meil kõigil on oma kodutee ja oma kodu, on THE SHINi muusikal siiski imetabane võime meid koju juhatada. Nende muusika juhatab kuulaja tuttavasse paika, kuskile, kus aknad on vihmast udused ja köögist tulevad tuttavad toidulõhnad, kohta, kust on kuulda hääli ja kuigi me päris täpselt ei pruugi sõnadest aru saada, mõistame neid ometi. See on muusika, mis juhatab meid koju, kui kaugel see ka ei asuks.
THE SHINi muusika ühendab endas Gruusia rahvamuusika unikaalsed mitmehäälse laulu traditsioonid, jazzi, flamenco elemendid, iidse ida ja modernse lääne muusika. Nende muusikat võib nimetada erinevate nimedega: fusion, folk-jazz, world jazz, new age, Ibero-Kaukaasia stiil, nagu muusikud seda ise nimetavad.

Pärnus esineb kell 19.00 Endla teatri saalis lauljatar Vita Rusaityte koos ansambliga Sambossa.
Kell 19.00 on Tartus Vanemuise teatri väikeses majas Indoneesia-Hollandi-India koosseisuga ansambel Boi Akih.

Kaks kontsertit on Jazzkaarel täna veel, millele osutamine juba liiast, sest kuidas ka ei sooviks, sinna enam soovijaid lisaks ei pääse:

Hedvig Hanson
Tribute to Dianne Reeves
Kell 18.00 Eesti Draamateater väike saal
Välja müüdud!

Dianne Reeves Strings attached
feat. Russell Malone and Romero Lubambo (USA)
VÄLJA MÜÜDUD