Täna Jõulujazzil: Anna Maria Jopek esmakordselt Eestis

11. detsember 2006

Täna, 11.detsembril kell 19.00
Estonia kontserdisaalis

Anna Maria Jopekile (1970) on ühtviisi lähedased klassikaline muusika, folkloor ja jazz. Klassikuist on talle armsad Mozart, Chopin, Bach, Ravel; maailmamuusikast on ta lemmikud Anglique Kidjo, Richard Bona, Cesaria Evora; jazzist – Pat Metheny, Wynton Marsalis ja ka oma maa muusikud nagu Jazzkaarel käinud Tomasz Stanko, Leszek Mozdzer jt. Ta on esinenud Carnegie Hallis ja Varssavi kongresside palees, festivalilavadel Euroopas ja Jaapanis.

Anna Maria Jopeki kordumatu tämbriga sopranist on vaimustatud mitmed maailma jazzi- korüfeed. Pat Metheny on lauljatari kohta öelnud: „Anna Maria talent on unikaalne. Ta on julge ja tagasihoidlik ja samas avatud muusik. Kõiges, mida ta teeb, võib näha püüdu täiuslikkuse poole. See köitis mind, kui asusin temaga salvestama. Muusika erutab ja hingestab teda ja ta esitab seda väga hästi!“ Muusikas on Jopeki enda sõnul oluline laulu kunst: „Püüan luua laule, mis peegeldavad mu meele- ja hingeseisundeid, kirjeldavad maailma minu silmade läbi“.

Anna Maria Jopekilt on ilmunud tosin heliplaati, tema plaadifirma on on Universal. Ta on olnud soojendusartist Stingi kontsertidel. 2005. aasta heliplaadil „Secret“ kõlavad poolatari oma lugude kõrval ka Stingi lood. Ta on salvestanud ka Pat Methenyga plaadi „Upojenje“, mida on müüdud üle 150 000 eksemplari. Aga ta on teinud koostööd nii stuudios kui kontsertidel ka Mino Cinelu, Oscar Castro Nuevesi, Chris Botti, Branford Marsalise, Richard Bona jt tuntud muusikutega.

Auhindu on talle jagunud mitmeid – Poola aasta jazzartisti tiitli on ta võitnud korduvalt, lisaks hulk Wiktor’eid ja Frederyk’e, mis on kaalukamad Poola muusikaauhinnad ja ka Michel Legrandi personaalne auhind on talle väga oluline. Aastal 1997 esindas lauljatar Poolat Eurovisioonil.

Kontserdi piletid hinnaga 150-250 krooni saadaval Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning enne algust kohapeal.