Täna õhtul Efterklang!

26. november 2008

Täna, 26. novembril toimub Von Krahli baaris taani Sigur Ros’iks nimetatud eksperimentaalse bänd-orkestri Efterklangi kontsert.

Efterklang on taani Sigur Ros´iks nimetatud eksperimentaalne bänd-orkester, kes peab üheks oma suurimaks eeskujuks Arvo Pärti ning keda võrreldud näiteks Arcade Fire ja Sufjan Stevensiga. Nende muusikas on müstilisi sosinaid, riituslikku koorilaulu, plahvatuslikke puhkpilliorkestri-puhanguid ning õhkõrna lüürikat. Mainekas briti muusikaajakiri MOJO kirjeldab oma novembri numbris Efterklangi kontserti: “Pühalikult rõõmsameelne ja muinasjutuliselt grandioosne – nagu uus rahvushümn mingile senitundmatule põhjamaisele utoopiale rikkumata õnnest. Vaadates, mis praeguses maailmas toimumas, olekski vist aeg hoopis Efterklangi saarestikku kolida.”

Kontsertõhtut alustab Eva Mitreikina, kellel äsja ilmunud debüütplaat, mis oli hiljuti ka Areenis nädala plaadiks, Siim Nestor kirjutas: “Kõigist žanrisiltidest mugavam ja täpsem on paigutada seda imekaunist plaati omadussõnadega. See on habras ja hubisev, väga üksildane, väheste värvidega muusika, meeldivalt külm, nagu on meeldivalt külm põsele kukkunud lumehelves.”

Kontserdi ajakava kolmapäeval, 26. novembril Von Krahli baaris:
20:00 avame uksed, muusikat valib Aivar Tõnso
21:30 Eva Mitreikina
22:15 EFTERKLANG

Pärast kontserti jätkub kontserdaasta lõpupidu. Lemmiklugusid mängivad Aivar Tõnso, Kristo Rajasaare, Heidy Purga, Ingrid Kohtla, Helen Sildna ja kõik teised, kel soovi ja tuju!

Pileteid on saada veel Piletilevist ja ka kohapealt hinnaga 300.-