TÄNA Salme Kultuurikeskuses Beatlejazz!

17. oktoober 2008

4. novembril Tartus Athena Keskuses ja 5. novembril Tallinnas Salme kultuurikeskuses toimuvad Brian Melvini juubelikontserdid, kus keskseks esinejaks on ansambel Beatlejazz.

5. novembril kell 19
Tallinnas Salme Kultuurikeskuses

Beatlejazz tõi eile Tartus Ateena keskusesse täismaja. Täna on Salme kultuurikeskuses Brian Melvini juubeligala, kus lisaks Beatlejazzile esinevad Peeter Vähi, ansamblid Drum Prana ja East-West ning ansambel Beatlejazz, mille solistidena astuvad üles Sofia Rubina, Villu Veski, Ryo Kawasaki ja Jaak Sooäär. Kõlavad biitlite lood Let It Be, Come Together, Hard Days Night, And I Love Her, Eleanor Rigby, Lady Madonna jt. Pärast kontserti on restoranis Clazz järelpidu, kus astuvad üles Brian Melvin, Ryo Kawasaki, Ara Yaralyan ja paljud jämmima kutsutud muusikud.

Beatlejazz on ansambel, mis on kümne tegutsemisaasta jooksul maailmas rohkelt tuntust kogunud. Ansambli mootorid ja ideede genereerijad on Brian Melvin ja David Kikoski. Mõlemad on lapsepõlvest alates suured biitlite muusika fännid. Brian nõudis endale trumme 6-aastaselt pärast seda kui oli vennaga näinud televisioonis biitlite kontserti. Ringo Starri muhe, muusikat nautiv esinemine jättis poisile kohe sügava mulje. Jõuludeks saigi Brian endale trummid ja sestpeale on trummid ja Brian lahutamatud. Kord, kui David Kikoski kutsus trummari endale külla, avastas Brian, et Davidi korteris on seinal biitlite plakatid. Kõik andis märku sellest, et briti poisid on ka Davidi lemmikud.

Kuigi Melvin ja Kikoski kohtusid juba 1988. aastal, hakati bändi tegema alles kümmekond aastat hiljem. Esimene heliplaat biitlite muusikaga „A Bite of the Apple“ ilmus aastal 1999, 2001 järgnes veel „Another Bite of the Apple“ – mõlemal mängib bassi Charles Fambrough. Kolmas ja neljas heliplaat otsustati salvestada juba koos muusikutest sõprade ja tuttavatega. CD-l “With Little Help Froum Our Friends” (2005) osalevad John Scofield, Mike Stern (kellega Brian on kaks aastat koos musitseerinud NYC 55. tänava baaris) Michael ja Randy Brecker (kelle bändi kuulus David Kikoski) ja CD-l “ All You Need” (2006) teevad kaasa Toots Thielemans, Joe Lovano, Larry Grenadier ja Richard Bona. Kolm viimast Beatlejazz heliplaati on tõusnud USA jazziraadiote edetabelites kümne populaarsema plaadi hulka. Beatlejazz on edukalt esinenud USA-s, Jaapanis, Koreas, Itaalias, Hispaanias, Saksamaal, Poolas ja mujal.

Muusikud ootavad põnevusega Baltikumi turneed., millega tähistatakse bändi liidri Brian Melvini 50. juubelit ja Beatlejazzi 10. tegevusaastat. Ansamblis mängib praegu bassi poola virtuoos Piotr Lemanczyk, kes kuulub Poola parimate bassistide hulka. Muuhulgas on ta esinenud ka koos Raivo Tafenauga.

Käivad ettevalmistused viienda Beatlejazzi plaadi salvestamiseks, kus külalistena osalevad brasiilia muusikud: kitarrist Toninho Horta, laulja Leny Andrade ja löökpillimängija Airto Moreira (kõik kolm on tuttavad ka Jazzkaare kontsertidelt). Suvel esineti edukalt 4 kontserdiga New Yorgis, ning ees ootavad kontserdid Iisraelis, samuti on järgmiseks aastaks planeeritud Aasia tuur. Muuseas on bändini ulatunud kuuldused, et nii Paul McCartney kui George Harrison on Beatlejazzi fännid.

Piletid hinnaga Tartus 150.- ja 100.- (õplane, tudeng, pensionär) ning Tallinnas 200.- ja 150.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.