Tänavusel jazzikuul sünnib Eesti esimene beatbox-koor

01. jaanuar 2009

Aprillis toimuv rahvusvaheline jazzikuu tuleb mitmekesine – toimuvad õpitoad, meistrikursused, maalivõistlus ning sünnib Eesti esimene beatbox-koor.

Aprillis, mil kogu maailm tähistab jazzikuud, jõuab jazz ka paljudesse Eesti koolidesse. Tänavuse jazzikuu saadikuna viibib Eestis USA trombonist Ray Anderson. Koolinoori juhendab õpitubades human beat boxi meister Napoleon Maddox USAst.

Jazzkaare Sõprade Ühingu ja Eesti Jazzliidu algatatud jazzikuu idee on anda võimalus noortele üle Eesti tutvuda jazziga, olgu selleks õpitoad, maalimine ja joonistamine, esinemised koos meie parimate jazzmuusikutega. Oluline on, et noored saaksid uusi kogemusi ning vahetult ja aktiivselt muusikaga seotud tegevustes kaasa lüüa.

Aprill on oluline ka meie professionaalsetele jazzmuusikutele ning jazzientusiastidele, sest antakse välja traditsioonilised Elioni jazzipreemiad.

Koolikontsert-õpitubade sari „Kutsu jazz külla!“ viib kokku jazzi ja human beat boxi ning selle tulemusel sünnivad Eestis esmakordselt koolinoorte beat box-ansamblid ning beat box-koor, kellel avaneb võimalus esineda ka Jazzkaarel. Õpitubades osaleb jazzansambel Siim Aimla juhatusel. Õpilastest koosnevaid beat box-ansambleid juhendab Napoleon Maddox. Noortele tutvustatakse erinevaid jazzistiile ning luuakse võimalused proovida erinevaid instrumente.

Muusikahuvilised saavad osa jazzisaadik Ray Andersoni avalikust intervjuust ja autogrammitunnist. Eraldi kohtub Anderson ka jazzitudengitega.

Aprilli esimeses pooles saab vaadata jazziplakatite näitust, kus eksponeeritakse ligi 200 tööd. Koolinoored külastasid inspiratsiooni kogumiseks jazzkontserte ning kuulas Jazzkaarelt kingituseks saadud jazziplaate. Seekordse konkursi noorimad osalejad on 7-aastased Sally Stuudio õpilased. Plakatikonkursi tulemused avalikustatakse 19. aprillil Jazzkaare Kunstide Pühapäeval.

Jazzkaare Kunstide Pühapäeva raames toimub ka JazziMaali võistlus, kus noortest kunstnikest koosnevad võistkonnad seavad molbertid otse kontserdisaali ning maalid sünnivad ühe kontserdi jooksul. Kontserdi lõpus valitakse nii muusikute kui ka publiku lemmikud. Möödunud aastal esmakordselt toimunud ettevõtmine sai sedavõrd palju head vastukaja ja osalemissoove koolidelt, et tänavu laiendatakse osalejate hulka.

Rahvusvahelist jazzikuud tähistatakse Eestis kolmandat korda. Ameerika Ühendriikides 2001. aastal alguse saanud traditsiooniga on liitunud üle poolesaja riigi Euroopas ning enam kui pooled osariigid USAs.

Jazzkaare Sõprade Ühingu eestvedamisel toimuva jazzikuu suurtoeatajad ja partnerid on USA Suursaatkond Eestis, Eesti Kultuuriministeerium, Yamaha, Sally Stuudio, Lasering, Eesti Kultuurkapital, Eesti Jazzliit, Nõmme Jazz, Eesti Kontsert, Relax Cafe jt.

JAZZIKUU 2009 KAVA

4. aprill 25. Uno Naissoo nimeline loomingu- ja interpretatsiooni konkurss
G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis

4.-19. aprill Jazzikuu plakatikonkursi tööde näitus
Kristiine keskuses

15.-17. aprill 17. Muusikatriaad
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

6.-18. aprill Koolikontsert-õpitoad “Kutsu jazz külla!” koolides üle Eesti
Napoleon Maddox (USA) ja Siim Aimla ansambel
Lisainfo Birgit Kraas jazzikuu.koolikontsert@gmail.com

19. aprill kl 12 JazziMaali võistlus, musitseerib Siim Aimla Quartet
Kumu auditoriumis

19. aprill kl 15 Tallinn Beat Box Koor ja Siim Aimla ansambel, juhatab Napoleon Maddox, ETV Lastekoor
Kumu auditooriumis

21.-25. aprill jazzkaar.ee fotograafide ühisnäitus Jazzkaarel jäädvustatud hetketest
Vene Kultuurikeskuses

24. aprill Jazzisaadik Ray Andersoni meistriklass Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, registreerimine kuni 20. aprillini madli@jazzkaar.ee

24. aprill Jazzisaadik Ray Andersoni avalik intervjuu ja autogrammitund Viru Keskuse Laseringi kaupluses, registreerimine kuni 20. aprillini madli@jazzkaar.ee

25. aprill Jazzkaar Dream Band koos jazzisaadik Ray Andersoniga Selguvad Elioni Jazziauhinna, Noore Jazzitalendi preemia ja Jazziedendaja preemia laureaadid
Vene Kultuurikeskuses

1.-26. aprill “Jazz on alati uus!” – jazziplaatide kogumise kampaania Laseringi plaadipoodides
plaadid jõuavad Jazzikuu 2009 sündmustes osalevatesse koolidesse

17.-26. aprill Noore Jazzikriitiku Programm ja Tallinn 2011 Noore Publiku Programm
loe noorte jazziarvustusi ja kontserdikogemusi Jazzkaare festivali ajal Jazzkaare veebist

Lisainfo
Madli-Liis Parts
Jazzikuu 2009 projektijuht
madli@jazzkaar.ee