Tafenau-Agan & Laura Põldvere

02. detsember 2008

Raivo Tafenau ja Laura Põldvere koostöö sai hoo sisse suvise kontsertturneega, kus esineti nii väikestel kui suurtel lavadel Eestimaa eri paigus. Muusikute vahel tekkis väga hea klapp.

3.12 kell 18 Pärnu Eliisabeti kirikus
7.12 kell 19 Niguliste muuseumis
8.12 kell 18 Valga Muusikakoolis
14.12 kell 16 Rakvere Gümnaasiumis

Raivo Tafenau ja Laura Põldvere koostöö sai hoo sisse suvise kontsertturneega, kus esineti nii väikestel kui suurtel lavadel Eestimaa eri paigus. Muusikute vahel tekkis väga hea klapp ja nii otsustatigi koostööd jätkata ka Jõulujazzi raames.

Jõulud on muusikutele kõige tihedam esinemiste kuu. Raivo Tafenaud ootavad ees ligi 15 kontserti mitmete erinevate koosseisudega. Et kitarrist Ain Agan on pikki aastaid mänginud Raivo Tafenau ansamblis ja intiimsemate esinemispaikade puhul on neid ikka ka kahekesi kutsutud, siis nüüd otsustasid nad kolmandaks kampa võtta lauljatar Laura Põldvere. Läinud aastased muusikaõpingud Bostonis mainekas Berkelee kolledźis jätkuvad nüüd sel hooajal Saksamaal Berklee harukoolis. Ja seda, et Laura on väga usin ja õpihimuline, hindavad ka tema muusikutest partnerid väga. 2007 ilmus Laura Põldvere debüütalbum “Muusa”, mis osutus väga menukaks. Jõulujazzil esitab lauljatar rohkem eesti heliloojate loomingut – Uno Naissoo, Rein Rannapi, Valter Ojakääru jt. sulest. Kindlasti on kavas ka mõni lugu jazzi- ja jõululaulude klassikast.

Nii Raivo Tafenaul kui Ain Aganal on aastate jooksul kogunenud kenake hulk omaloomingut ja kindlasti kõlavad muusikute esituses ka mõned kaunid ballaadid. Tafenau on viimastel aastatel oma erinevate ansamblikoosseisudega esinenud Saksamaal, Taanis, Rootsis, Soomes, USA-s, Fääri saartel ja mujalgi. Koos brasiilia laulja-kitarristi Sergio Bastosega on ta salvestanud kaks heliplaati: „Ice on Ipanema“ ja „Contrasting Colours“, mõlemaid on saatnud kiitvad arvustused ja Eesti tingimusis ilusad müüginumbrid. Ain Agan asutas tänavu Viljandi kitarrifestivali ja andis koos Aleksei Saksaga välja meie parimate kitarriste, pianistide ja saksofonistide kogumik DVD-d. Viimastel aastatel on ta esinenud Soomes, Prantsusmaal, Kanadas, USAs, Venemaal ja Austrias.

Piletid müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides.