Tafenau, Aimla ja Ahven viivad jazzi koolidesse üle Eesti

25. märts 2007

Aprillis jõuavad jazzikuu kontserdid 13 kooli üle Eesti. Koolikontsertidel löövad kaasa nii meie tunnustatud jazzmuusikud kui ka muusikaõppurid G. Otsa nimelisest Muusikakoolist.

Aprillis jõuavad jazzikuu kontserdid 13 kooli üle Eesti. Koolikontsertidel löövad kaasa nii meie tunnustatud jazzmuusikud kui ka muusikaõppurid G. Otsa nimelisest Muusikakoolist.

Ansambleid juhivad saksofonistid Raivo Tafenau ja Siim Aimla ning trummar Reigo Ahven. Kolmel kontserdil teeb kaasa bassist ja laulja James Werts. Esmakordselt esineb Tallinna koolides Otsakooli bigbänd Siim Aimla juhendamisel. Alles eelmisel aastal valmis noorteorkestril tore CD-plaat „Inimene õpib…”.

Iga kontsert annab põgusa läbilõike jazzmuusika erinevatest tahkudest. Muusikud tutvustavad klassikalist jazzi, funky ja bossarütme. Saadakse teada, kui erinevalt võib sama lugu kõlada, kui seda mängida erinevais jazzistiilides. Õpilased saavad osaleda välkviktoriinis ning võita jazziteemalisi auhindu. Julgematel avaneb võimalus proovida mõnd instrumenti mängida ning miks mitte ka laulda ansambli saatel.

„Koolikontsertidega soovime luua võimaluse, et noored avastaksid enda jaoks uut muusikat. Võib-olla keegi saab innustust tulevikuks ja temast saab samuti muusik,” räägib Jazzikuu koolikontsertide projektijuht Jorma Sarv. Noortel tekib võimalus küsida kõike jazzi ja muusikuks olemise kohta professionaalidelt, kes on kogu elu muusikas sees olnud.

„Jazzmuusika on rikkalik inspiratsiooniallikas, sellel on oma esteetika ja ajalugu. Jazz on maailmavaade, diskussioon, mis peegeldab ühiskonnas toimuvad teravat ja elavalt isegi siis, kui sellele muusikat kuulates ei mõtle,” kirjeldab Sarv vaimustunult, miks just jazzikontserdid võiks õpilastele meeldida.

„Oleme realistid, et jazzi kõrval on veel sadu valdkondi, mis võistlevad noorte tähelepanu eest,” tõdeb Sarv. „Muusika on oluline identiteedi kujundaja. Noored ju tunnetavad end ja teisi muuhulgas ka läbi muusika. Koolikontserdil pakume üht võimalust saada tuttavaks jazziga, mis kindlasti väljendab kõrgeid eetilisi väärtushinnanguid. Jazz on muusika, mis paneb kaasa mõtlema. Soovime, et ka saja aasta pärast oleks Eestis inimesi, kes hoiavad meie jazzmuusika maastiku värvilise ja mitmekesisena.”

Jazzikuu koolikontserte toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, G. Otsa nim Tallinna Muusikakool ja Jazzkaar.

JAZZIKUU KOOLIDES:
3. aprillil Kehra Keskkoolis – Raivo Tafenau ja Otsakooli ansambel
3. aprillil Valga kultuurikeskuses – Reigo Ahven ja John Doe Experiment

11. aprillil Jõhvi Gümnaasiumis – Reigo Ahven ja John Doe Experiment
11. aprillil Tabasalu Gümnaasiumis – Raivo Tafenau ja Otsakooli ansambel
11. aprillil Tallinna Inglise Kolledzhis – Siim Aimla, James Werts ja Otsakooli bigbänd

12. aprillil Jõgeva Gümnaasiumis – Reigo Ahven ja John Doe Experiment
12. aprillil Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis – Raivo Tafenau ja Otsakooli ansambel

13. aprillil Tallinna Saksa Gümnaasiumis – Siim Aimla ja Otsakooli bigbänd
18. aprillil Tapa Gümnaasiumis – Raivo Tafenau ja Otsakooli ansambel

19. aprillil Õismäe Humanitaargümnaasiumis – Siim Aimla ja Otsakooli ansambel
19. aprillil Jakob Westholmi Gümnaasiumis – Siim Aimla ja Otsakooli bigbänd

20. aprillil EBS Gümnaasiumis – Siim Aimla, James Werts ja Otsakooli bigbänd
26. aprillil Kuressaare muusikakoolis – Siim Aimla ja Otsakooli ansambel

Jazzikuu kontserdid on mõeldud vaid konkreetse kooli õpilastele ja õpetajatele.
Soovid, et Jazzikuu 2008 jazzikontsert jõuaks ka sinu kooli?
Kirjuta jazzikuu@jazzkaar.ee
Kontsertide broneerimine 2008. aasta aprilliks algab tänavu septembris.