Tallinn Music Week ja Eesti muusika kevad

03. märts 2009

26.-28. märtsil plaanib festival Tallinn Music Week näidata maailmale julget ja innovatiivset Eestit, kes suudab, julgeb ja oskab mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid.

26.- 28. märts 2009 Tallinnas

Vaatamata keerukaks osutunud majandussituatsioonile on kohe-kohe algaval kevadel õhus ka palju positiivset. Alanud on innovatsiooniaasta, Tallinn on alustanud tööd värvika kultuuriprogrammi koostamiseks aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn; alguse sai täiesti uutmoodi Eesti Laul, tänavune Presidendivastuvõtt kubises Eesti bändidest ja nüüd, märtsi lõpus leiab aset ka üks täiesti uus ja uutmoodi ettevõtmine – Tallinn Music Week! Ühesõnaga – kutsume üles teid kõiki sõna levitama: ALANUD ON EESTI MUUSIKA KEVAD!

Tallinn Music Week on Eesti muusika festival, mis on võtnud nõuks tõestada, et viimastel aastatel on meil siin välja ilmunud uus ja optimistlik põlvkond poisse-tüdrukuid, kes suudavad mõelda väljaspool väikeriigi kinnismõtteid, ajada oma asja, genereerida julgeid ideid ja teha bändi. Siin ongi nüüd kõigi teie võimalus – kiirelt end Eesti muusika ja bändindusega kurssi viia, sest Tallinn Music Week on nagu Eesti muusika intensiivkursus! Kolme õhtuga 60 bändi kümnel laval, üle terve linna. Tõsi ta on, valik saab olema raske, sest toimumas on palju, aga haarake programmid agaralt näppu ja kiirustage kevadisse Tallinna-öösse bände avastama.

Sel korral ei uuri aga Eesti muusikat mitte ainult me ise, vaid klubides hakkate te nägema ka kaelakaartidega tähtsaid muusikategelasi üle Euroopa, kes on kõik just selle pärast Tallinnasse kohale sõitnud, et Eesti musaelule pilk peale visata. Tegijaid-otsustajaid on olulistelt showcase-festivalidelt nagu EuroSonic, Popkomm, The Great Escape, by:Larm, Cologne On Pop, Spot Festival ja Music & Media, korraldajaid mainekatelt festivalidelt nagu London Jazz, Pori Jazz, Sziget Festival, Provinssirock, Ilosaarirock jne., lisaks promootoreid, mänedžere, agente, plaadifirmasid, kirjastajaid ja muusikameediat – kõik põnevil, mis sel Eestil siis pakkuda ka on.

Innustatuna Eesti noorukese laulja Kerli (Universal) hiljutisest rahvusvahelisest edust, astuvad bändid-lauljad-pillimehed rahvusvaheliste külaliste ja kodupubliku ette oma parima kavaga. Festivali kavas on MTV New Sound of Europe 2007 võitjad Bedwetters, kohalikud superstaarid Tanel Padar & The Sun, plaadifirma Stupido veteranid J.M.K.E., John Peeli lemmikud Röövel Ööbik, kohalikud industriaalmetali ristiisad Pedigree, Soome-Eesti elektro-pop duo Popidiot, tipp-pianist Rein Rannap ja viiulivirtuoos Tiit Kikas, punk-friikshow punt Stella ning lai valik teisi artiste, jazzist metalini. MTV esitletud õhtu klubis Hollywood kannab stiilselt välja ka baltikum-nordic liini, mahutades programmi lisaks kohalikele talentidele ka MTV Baltic eduloobändi Happyendless Leedust ning Soome elektro-punk-rock bändi Disco Ensemble (Fullsteam / Vertigo).

Kõigele lisaks, on Tallinn Music Weeki toetaja ja partner Skype pannud välja Eesti bändidele veel ühe lisapreemia – rahaline auhind artistile, kel Skype’i ja väljamaa külaliste arvates enim rahvusvahelist potentsiaali. Auhind pannakse välja, et pakkuda bändile võimalus midagi kohe oma karjääri heaks ära teha: salvestada video või album, palgata välisprodutsent või saada mõnel muul moel tuul tiibadesse.

Ürituse õnnestumiseks on korraldaja Helen Sildna (Musiccase/BDG) ühendanud jõud Eesti põhiliste festivalide ja korraldajatega, nagu Rabarock, Jazzkaar, Viljandi Folk, Elwood Muusik, Hea Uus Heli, Schilling ning Hard Rock Laager. Helen Sildna kommenteerib: „Eesti muusikas on viimastel aastatel paljugi põnevat toimunud. Loomulikult innustab meid kõiki ka Kerli Kõivu edu maailmas – taas üks tõestus, et kui sul on idee, anne ja piisavalt julgust, siis ongi kõik võimalik. Tallinn Music Week plaanib näidata maailmale julget ja innovatiivset Eestit, kes suudab, julgeb ja oskab mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid. Muusikatööstuse seisukohalt oleme me siin täiesti puutumata-rikkumata saareke, talent ja muusika on olemas, aga muusikaäri infrastruktuur on välja kujunemata, tänapäevamaailmas, kus aga kogu muusikatööstus on sunnitud uusi mudeleid otsima, oleme ehk mõnes mõttes isegi erilises situatsioonis, võime hüpata üle standardlahendustest, mis nagunii enam ei toimi ja suunduda kohe uute ideede juurde. Just sel põhjusel on mul siiralt hea meel meie edumeelsete partnerite üle nagu Tallinn2011, Skype, Innovatsiooniaasta ja hotell Nordic Hotel Forum – meid kõiki ühendab tahe midagi hoopis teistmoodi teha”.

Anne Erm, Jazzkaare festivali peakorraldaja: “Eesti Jazz on viimastel aastatel hoogsalt edenenud. Palju on noori talente ja uusi projekte, mis väärivad maailmale tutvustamist. Kuna tänapäeval on muusikastiilid üksteise mõjusfääris, siis on vahel isegi raske öelda, kust läheb džäss üle maailmamuusikaks, rockiks või nüüdismuusikaks. Seepärast on võimalik Tallinn Music Weeki kahe õhtu jooksul kuulata kõike. Siia, üsna Euroopa serval asuvasse maanurka, ei satu produtsendid ja kontserdikorraldajad just tihti. Ja kui Eesti džässmuusikud esinevadki Norras, Pariisis või Moskvas, siis sealt neid üles otsida on sama hea kui otsida nõela heinakuhjast. Teeme eesti muusika Euroopale tuttavaks.”

Tallinn Music Week’i toetajad on Tallinn2011, Nordic Hotel Forum, Skype, Innovatsiooniaasta, Eesti Autorite Ühing, EAS, Kultuuriministeerium, MTV, Raadio2, Rada7.

Piletid kontsertidele on müügil Piletilevis kolmapäevast, 4.märts kell 10:00, seminarile saab registreeruda www.tallinnmusicweek.ee

Hoia ennast festivali tegemistega kursis: www.tallinnmusicweek.ee. Kohtume kevadises märtsi-öös Tallinna linna peal bändijahil!

NB! Jazzkaar korraldab antud ürituse raames 2-päevase jazzi- ja maailmamuusika showcase’i Teatris NO99.
Jälgi infot www.tallinnmusicweek.ee ja Jazzkaare kodulehel.