TALLINN UNDERGROUND jazz.tants.mood

22. märts 2003

MKDK Recordsi jazz-rock combode & tantsijate sünergamise päev 17. aprillil Kanuti Gildi saalis.
Kirjutab ANDRES LÕO, Luarvik Luarvik

See on koht Jazzkaarel, kus mängivad PHLOX, BEGGARS FARM, LUARVIK LUARVIK, MESI – pluss tants. Tantsu ja muusika ühendamine pole midagi uut, see on pigem reis juurte juurde. Sestap ka moekas üritus, mis piilub välja undergroundist.

Heli, pildi, tantsu ning teiste kultuuriosiste ühtesidumise ideed on õhus olnud pikalt. Ühel kenal päeval, kui kevad veel end ei ilmutanud ja talv ikka väsitas, sattusin kõnelema Vormsi Ennuga. Kõnelusest sündis idee siduda jazzu ja kaasaegset tantsu – täpsemalt, sümbioosida tantsu ja jazzrokki Kanuti Gildi Saalis koos nelja MKDK kampa kuuluva grupiga ning koosluste S.P.A, flies.doc ja ZUGA tantsukunstnikega. Tuginedes improvisatsioonile ja usule heade uude ilma.
Phlox, BF, Luarvik Luarvik ja Mesi on ühinenud Eesti vanima independent-labeli alla. MKDK-l on vanust juba seitse aastat ning hiljuti üllitus selle järjekorras kümnes plaat, BFi teine – «Levist Väljas». MKDK ühendab mitmeplaanilise loomingulise suunitlusega inimesi, vahest ehk 40 pealist perekonda, kel tegu jätkub mitte ainult muusikasse puutuvalt, vaid ka visuaalse kunsti mailt: heli-, valgus- ning tegevuskunsti viljeldes. Viljad saavad kõrvetatud plaadile, salvestatud videolindile või on presenteeritud internetis aadressil mkdk.agentuur.ee.

Kus MKDK varem oli?

Toimkond eesotsas Raul Kelleri ning vendade Tikastega korraldab ka maksuvaba elusmuusika festivali Pilvepillerkaar, mis end Põhja-Eesti muinasmaastikele, linnuse- ja lammasmägedele sätib. Festivalil on esinenud ehk üle kolmekümne stiililt ja mõttesuunalt kaunis erineva lähenemisega koosluse, sealhulgas Eesti elektroonilise muusika tanner.
Lisaks eelpool mainitud bändidele kuuluvad MKDK perekonda Romb, Hundva, Unison Projekt.
Siiani ollakse esinenud peaasjalikult Tallinna vanalinnas Mustpeade Majas, baarides Levist Väljas ja Bremen, Von Krahli Teatri baaris, Kirjanike Majas, KuKu Klubis; Tartu Lasteteatris, Illegardis, mitmetel üritusteseeriatel nagu VISION või Easy-Listening Sessions. Hoidusime teadlikult suhestumast Eesti peavoolu muusikamaailmaga.

Aeg on küps

Me pärineme noorest ja isepäisest Tallinna undergroundist. Küpsesime omas mahlas ja nüüd on aeg küps. Improvisatsioon kui kehalise ja vaimse energia vahetumine ja vaheldumine summeerub ajujää sulavee voogude üleujutusse ja kõikehõlmavasse vibratsiooni. Idees ühendada tants ja muusika pole midagi uut, see on pigem reis juurte juurde. Sestap ka üritus Kanuti Gildi Saalis.
Linastuvad tantsijate ja muusikute videomaterjalid. Ka moel on üritusel oma osa – tantsijate kostüümid disainib Reet Ulfsak.
Spektaakel toimub kahes vaatuses. 17. aprillil, 2003 algusega kl. 19.30 Kanuti Gildi Saalis, Pikk tn. 20, Tallinn. Piletid on saadaval eelmüügist PiletiLevi kassades ja pool tundi enne etenduse algust kohapeal.