Tampere Jazz Happening oli publikurohke

02. november 2003

Pühapäeval lõppenud Tampere Jazz Happeningi kontserte külastas 7800 inimest, seega oli publikut rohkem kui eelmisel aastal.

Korraldajate hinnangul festival õnnestus. Seda mitte üksnes 7800-pealise publikhulgaga mõõtes, vaid ka kunstiliselt.
Novembri avanädalavahetusel 22. korda toimunud Tampere Jazz Happeningil oli esindatud maailma modernjazzi paremik. Kokku esines 17 gruppi ja koosseisu. Kaheksast riigist muusikuid käis laval enam kui 70.
Festivalil esinesid: Uri Caine Bedrock 3, The Bad Plus, Wibutee, Erik Truffaz, Raymond Poni, Joe McPhee, William Parker «Healing Song», Juhani Aaltonen Trio, Kornstad Trio, Gnomus&Jukka Gustafsson, The Electrics, Samuli Mikkonen&7 Henkeä, Chicago 10tet, Scorch Trio, Louis Sclavis ja Billy Bang Quintet. Viimase grupi 60-aastane saksofonist Frank Lowe kahjuks suri enne festivali algust.
Kõik restoran Telaka kontserdid olid välja müüdud ja ka peaareeni, Tullikamari saal oli peaaegu täidetud. Võrreldes eelmise aastaga kasvas festivali külastajate hulk umbes tuhande inimese võrra.
Rahvarohke oli ka jazziajakirjanike vestlusring, kus osalesid inglise ja ameerika nimekad ajakirjanikud. Laupäevast TECMO-seminari jälgis enam kui sada inimest. Tampere Jazz Happening 2003 toimub 5.-7.11.