Tampere Jazz Happening on magus suutäis modernjazzi fännile

11. november 2006

25. juubelit tähistanud Tampere Jazz Happening oli traditsiooniliselt esindusliku kavaga – Andrew Hill, Marc Ribot, Adam Rudolph ja Dhafer Youssef on vaid murdosa esinejast, kes kinkisid publikule sisukad tunnid muusikat ja emotsioone.

Tänavu 2.-5. novembril 25. juubelit tähistanud Tampere Jazz Happening oli traditsiooniliselt esindusliku kavaga – Andrew Hill, Marc Ribot, Adam Rudolph ja Dhafer Youssef on vaid murdosa neist sajakonnast esinejast, kes kinkisid publikule sisukad tunnid muusikat ja emotsioone, mida jagub veel kauaks.

See on festival, mis mõjub kui hüpnoos ja sõltuvuse tekitaja. Hea muusika, ladus korraldus ja koduselt hubane miljöö sunnib ikka tagasi minema. Tore on kohata alati naerusuist New Yorgi kunstnikku Jeff Schlangerit, kes joonistab kontserte. Või näha Chicago virtuoosset löökpillimängijat Hamid Drake´i, kes igal aastal mõne uue koosseisuga esineb ja kui ajagraafik vähegi klapib, ka jamsessionil osaleb.

Pea iga-aastased külalised on ka Põhjamaade modernjazzi gurud saksofonist Mats Gustafsson, bassist Ingebrigt Haaker Flaten ja trummar Paal Nilssen-Love. Nad osalevad erinevates koosseisudes ning on alati südikad jämmil kaasalööjad. Festivali ei kujutaks ette ilma Raoul Björkenheimita, kes suudab hoida lõpujämmi erksana.

Plaadilettide taga tervitavad nägupidi tuttavad müüjad, kes lähkelt uutele plaatidele osundavad. Abivalmid vabatahtlikud leiavad soovijale täpselt paraja T-särgi või dressipluusi. Solidaarsusest ja kokkukuuluvuse tundest peatub sellegi leti juures enamik festivalilisi, et lahkuda vähemalt T-särgiga.

Jazzkaar.ee reporterile Mari Hiiemäele oli tänavune happening teine kord külastada. Loe Mari Hiiemäe väljavõtteid festivalist.

Esimene päev
Teine päev
Viimane päev

Madli-Liis Partsi fotojäädvustused Tampere Jazz Happeningilt leiad siit:
Esimene päev
Teine päev
Kolmas päev
Fotode täismõõdus vaatamiseks kliki fotole.