Tampere Jazz Happeningil Andrew Hill ja Marc Ribot

06. september 2006

2.-5. novembrini toimuv 25. Tampere Jazz Happening kuulutas välja kava, mis seekord väga esinduslik: Andrew Hill, Marc Ribot, Dhafer Youssef, Kora Jazz Trio, The Thing, Atomic jt.

Tänavu 25. juubelit tähistav Tampere Jazz Happening on oma kodulehele välja pannud festivali kava. 2.-5. novembrini muutub muidu hilissügiseselt vaikne Tampere modernjazzi fännide kohtumispaigaks.

Korraldajate sõnul on festivalile oodata ligikaudu 100 muusikut 18 koosseisus. Geograafiliselt domineerib USA ja Soome jazz. Tähelepanuväärseim esineja on USA pianist Andrew Hill, kes saabub Soome oma New Quintetiga, mille koosseis igati esinduslik – Eric Mc Pherson trummidel, Jason Yarde saksofonil, Byron Wallen trompetil ja John Hebert bassil. New Yorgi avangardiringkondade aktiivne liige Marc Ribot esitleb Spiritual Unity nimelise koosseisuga Albert Ayleri muusikat. Temagi ansambli koosseis on intrigeeriv – Henry Grimes bassil, Roy Campbell trompetil, Chad Taylor trummdiel.

Maailmamuusikalisi improvisatsioonirännakuid tasub oodata Senegali-Guinea grupilt Kora Jazz Trio, kes põimivad afro-ameerika ja lääne-aafrika rütme. Kohal on ka Tuneesia oudimängija Dhafer Youssef, kes esineb oma kauaaegsete lavapartneritage Norrast. Youssefi uut plaati tutvustava Devine Shadows Quartet´ti kuuluvad kitarrist Eivind Aarset, bassist Audun Erlien, trummar Rune Arnesen ja helirezhissöör Jonin Fehlmann.

Teheranist pärit ja New Yorgis elav vokalist Sussan Deyhim kombineerib ida- ja lääne muusikat põnevateks improvisatsioonideks. Hoogsaid rütmimüsteeriume pakuvad The Balkan Beat Box, Burnt Sugar ja jazzilik hiphop grupp IsWhat!?.

Skandinaavia parimaid improvisaatoreid kuuleb kooslustes The Thing ja Atomic, mille koosseisudesse kuuluvad väikse variatsooniga Mats Gustafsson, Ingebrigt H. Flaten, Paal Nilssen-Love, Fredrik Ljungkvist, Magnus Broo ja Håvard Wiik.

Kavas on ka bigbändimuusikat. UMO jazzorkester esitab spetsiaalselt Jazz Happeningiks kirjutatud teost “The Legend of The Cranes”, mille autor on Iro Haarala.

Festivali esimesel õhtul avatakse fotograaf Maarit Kytöharju fotonäitus. Fotograaf on juba 1980ndate algusest jäädvustanud hetki Tampere Jazz Happeningilt. Teda peetakse hinnatumaks jazzmuusikuid ja kontserte pildistavaks fotograafiks Soomes. Samas on võimalik vaadata ka USA kunstniku Jeff Schlangeri jazzist inspireeritud töid.

Pileteid saab Tampere Jazz Happeningile osta Lippupistest ja Digeliuse plaadipoest.

Piletite hinnad:
festivali pass 100 eurot
laupäeva pass 50 eurot
piletid üksikutele kontsertidele kuni 30 eurot