Tampere Jazz kuulutas välja esinejad

12. september 2005

3.-6. novembrini toimuvale 24. Tampere Jazz Happeningile on oodata teiste seas Esbjörn Svensson Triot, DJ Logic´ut ja Tomasz Stankot.

24. korda peetav Rahvusvaheline Tampere Jazz Happening avalikustas täna festivali kava ning algas ka piletimüük. Tegemist on Euroopas ühe mainekaima sügisese jazzifestivaliga, mis on tuntud nii suurepäraste esinejate kui ka mõnusalt koduse atmosfääri poolest.

3.-6. novembrini toimuva festivali kontserdisaalid paiknevad traditsiooniliselt Tampere raudteejaama lähistel. Tullikamari Pakkahuonesse on sisse seatud nii pealava kui ka klubi. Maja hoovis asub hubane pubi, mida kutsutakse Telakkaks.

Neljapäeval 3. novembril juhatab festivali sisse DJ Logic USAst. Pärast tema õpituba võtavad klubis ohjad üle Pauli Kallio ja Ville Pirinen. Õhtu lõpetavad Soome muusikud gruppidega Black Audio ning World Piece Orchestra.

Reedel 4. novembril jagub kontserte juba igasse saali. Suures saalis esineb Collectif Slang Prantsusmaalt, Esbjörn Svensson Trio Rootsist ja Yohimbe Brothers USAst. Telakka õhtu sisustab soomlaste Mohel, nende järel Soome-Saksa ühisprojekt Three Meter Dog ning saksofonist Mikko Innanen ja Inkvisitio. Öö viimane bänd, itaallaste Actis Band läheb lavale klubis kell 1.

Laupäev 5. november on Happeningi kulminatsioon – kontserdid algavad juba pärastlõunal kell 14 ning kestavad varaste hommikutundideni. Suures saalis saab kuulata britte Trevor Wattsi ja Jamie Harrist, Saksa-USA kooslust Gebhard Ullmann´s Basement Research 5tet´i ning triot Brötzmann-Pliakas-Wertmueller. Kella 20st tulevad lavale ameeriklaste Jacob Fred Jazz Odyssey, norralaste Solveig Slettahjell Slow Motion Quintet ning Sügisjazzilgi esinev KTU, mis ühendab Kimmo Pohjoneni Klusteri ning King Crimsoni muusikuid.

Telakka on laupäeva õhtul Soome muusikute päralt. Alustab Jarmo Saari Solu. Talle järgnevad Innanen-Pasborg duo ning MP4. Õhtu viimase esineja musitseerimise aeg jääb isegi juba pühapäeva, sest tund pärast südaööd astub klubis üles The Five Corners Quintet.

Pühapäeval 6. novembril domineerivad väliskülalised. Suures saalis mängivad Amsterdam String Trio, Tomasz Stanko Quartet ja Orkestrova. Viimane ühendab Jaapani, Soome ja USA muusikuid. Tujuküllase lõpujämmi juhatab sisse Taani-Soome Ibrahim Electric feat Mikko Innanen.

Festivali pass maksab 100 eurot, laupäeva pass 50 eurot. Piletid üksikutele kontsertidele maksavad kuni 30 eurot. Osa kontserte on ka tasuta.