Tanel Ruben uute jazzirütmide jälil

01. aprill 2004

Hinkus on tegelane filmist “Hukkunud Alpinisti Hotell”, kuid samas on ka see moeka rütmimooriga ansambel, mida juhib Tanel Ruben.

Hinkus on tegelane filmist “Hukkunud Alpinisti Hotell”, kuid samas on ka see moeka rütmimooriga ansambel, mida juhib Tanel Ruben.
Hinkus on trummari bänd. Tanel Ruben pani grupi kokku umbes samal ajal, kui esile hakkas astuma see live-koosseis, mis eelmisel Jazzkaarel mängis vahvalt ette tema moekalt nu-jazziliku albumi “A Sentimental Call” lood.
Ruben ütleb, et Hinkus on plaadiga võrreldes klubilikum ja rütmilisem. Tahtmine võnkuda tänapäevase jazzi vibratsioonides on aga sama. Kuigi suurema osa lugudest kirjutab ja arranžeerib grupi liider ise, annavad repertuaari oma panuse kõik osalevad muusikud. Pole ka mingi ime, sest kõik nad on omaettegi tuntud tegelased.
Ansambli muusikat iseloomustavad terminid house, funk, jazz, latin, downtempo.
Koostöö Maarja-Liis Ilusaga on alles noor. Esimese ühise kontserdi andsid nad tänavu veebruaris. Ruben on ülimalt rahul ja kiidab, et varem poplauljana tuntud Maarja sulab Hinkuse püüdlustesse suurepäraselt. Samuti on laulja ansamblisse toonud mitu oma lugu.
Tanel Ruben (s. 1970) on eesti jazzis aktiivselt kaasa löönud alates 1990. aastate algusest. Ta on mänginud kõikvõimalikke jazzistiile, alates vabaimprovisatsioonist kuni svingikeerutamiseni välja. Raul Söödiga, kes lööb kaasa ka Hinkuse Ridades, ristus tema tee 90ndate keskel. Koos on nad loonud mitmeid suurepäraseid muusikalisi hetki. Samas on Ruben aga mänginud koos peaaegu et kõigi olulisemate muusikutega, kes mahuvad jazzi määratluse alla.
Tema enda projektidest on kindlasti märkimist väärivad Drum Power ja Drum Prana, mida Tanel Ruben veab ühiselt Dmitri Dmitrenkoga.
Hinkus aga tõotab tuua kübekese uut hingust uuenevasse eesti jazzmuusikasse.

Hinkus & Maarja (Eesti)
24. aprillil kell 22.00
Café Amigo

Tanel Ruben – trummid, sämpler
Jürmo Eespere – klahvpillid
Raul Vaigla – elektribass
Raul Sööt – tenorsaksofon, klahvpill
Maarja – vokaal