Tangosensatsioon Gotan Project esineb Eestis

01. mai 2003

Tänavustel BBC Maailmamuusika auhindade jagamisel Aasta Uustulnuka tiitli saanud tangosensatsioon Gotan Project esineb mai lõpus Tallinnas.

Ansambli koduleheküljel internetis on mustvalgel kirjas, et 28. mail esinetakse Riias ja 29. mail Tallinnas. Kontserdid toimuvad ansambli Euroopatuuri raames.
Eriline on nende puhul see, et grupp liidab osavalt argentiina tango ämbiendi ja electrogroove’iga.
Ansambli asutasid 1999. aastal prantslased Philippe Cohen Solal ja Eduardo Makaroff, kellega hiljem liitus Christopher H Muller. Nimi võeti Buenos Airese slummides levinud slängiväljendist tango kohta. Grupi esimene singliplaat ilmus veebruaris 2000.
Seni ongi Gotan Projectilt ilmunud vaid üks album – «La Revancha Del Tango», mida praeguseks on Euroopas ostetud üle poole miljoni eksemplari.
Kontsertidel liituvad eelnimetatud kolmikuga Pariisis elavad Argentiina pagulased. Laulab Cristina Villalonga.
Gotan Project esineb ka festivalil Helsinkin Juhlaviikot, kus nende kontsert toimub 7. septembril. Märkimisväärne on seegi, et selle festivali raames esineb Helsingis praegu üks enim kõneainet pakkuvaid maailmamuusikagruppe Orchestra Baobab Senegalist (1. septembril).

BDG Pressiteade (06.05.2003)

GOTAN PROJECT ESINEB JAZZ’N MOTIONIL

Gotan Project @ Jazz’N Motion
Neljapäeval, 29. mail 2003 Eesti Näituste Sinises Paviljonis
Uksed: 19:00
Soojendusesineja: 20:00
Gotan Project live: 21:00

Tänavusel BBC World Music auhindade jagamisel Aasta Uustulnuka tiitli saanud Gotan Project’I esineb 29. mail üritusel Jazz’N Motion Tallinnas, Eesti Näituste Sinises Paviljonis. Piletid hinnaga alates 250 kroonist müügil tänasest (06.05.2003).

BDG kontsertagentuuri FBI vahendusel Euroopa turnee käigus Eestisse jõudva Gotan Project’i teeb muusikaliselt huvitavaks ja tõeliselt eriliseks bändi poolt osavalt tantsulisse ja dünaamilisse võtmesse pandud kirgliku argentiina tango mix moodsa jazzi, ämbiendi, electrogroove’i, trip-hopi, house’i, techno ja paraja koguse dub’iga.
Kõigi nende elementidega eksperimenteerib julgelt geniaalne Pariisi grupp GOTAN PROJECT, mis sai alguse kolme prantsuse muusiku: Phillippe Cohen Solali, Eduardo Makaroffi ja Christoph H. Mulleri initsiatiivil. Tõelise edu saavutasid nad oma albumiga «La Revancha Del Tango» (XL) 2001. Sel aastal valiti just Gotan Project BBC Radio 3 maailmamuusika auhinna 2003 saajateks «uustulija» kategoorias ning nomineeritud olid nad ka «boundary crossing – piiride purustaja» kategoorias.
Üks suurimaid Gotan Projecti austajaid on algusest peale olnud nimekas ja mitmekülgne Briti DJ Gilles Peterson, kes on Gotan Projecti lugusid oma kogumikel miksinud ja bändi loomingut DJ-dele, tantsusaalidele tutvustanud. Tema suust pärineb ka kiitus: «Paljud projektid, mis püüavad erinevaid muusikastiile ühendada, ei tööta, aga Gotan Projecti sümbioos on abielu!». Praeguseks on Gotan Projecti looming vallutamas underground klubisid kogu Euroopas. Gotan Projecti muusika armastajatest ja ekspluateerijatest võiks mainida veel paljusid nimekaid Dj-sid, produtsente: Jazzanova, Kruder&Dorfmeister, UFO, Rainer Trüby, Mr Scruff, Basement Jaxx.
«La Revancha Del Tango» album osutus kohe üliedukaks ja grupi siiani ulatuslikem live-tuur, mis nad ka 29-ndal mail Tallinnasse toob, ulatub maailma prestiizhematele lavadele ja mõjukamatesse klubidesse. Gotan Projecti energilisest ja ülitemperamentsest live-showst räägitakse legende – kontserdid, kus pannakse kokku intelligentne elektroonika, akustilised instrumendid ja videoinstallatsioon, prantsuse andekamad produtsendid ja professionaalsed argentiina muusikud, on saanud kogu Euroopa pressis vaimustusest käsiplaksutavaid arvustusi.

Lisainfot Gotan Projecti kohta:
http://www.gotanproject.com/

FBI poolt korraldatav JAZZ’N MOTION ehk lahtiseletatuna jazz liikumises, nii ruumis kui ajas, toimub 29. mail juba teist korda.

Maailmas on tohutul hulgal avastamata geeniusi, peidetud talente ning teiselt poolt ühise nimetaja alla JAZZ mahub tegelikult niivõrd palju rohkem kui tavapäraselt ollakse harjunud mõtlema. FBI tahab publikule tutvustada just seda kõige julgemat, omanäolisemat, seiklushimulisemat ja eksperimenteerivamat jazzi, mis üllatab uudsete kõlavõimaluste ja temperamentsete rütmidega. Tahame panna muusika elama, tantsima ja inimesed koos sellega! Tahame näidata, et jazz on liikunud ja arenenud koos aja, moe ja moodsa inimese mõtteviisiga ning on nüüd 21. sajandil põnevam kui kunagi varem – sümbioos maailmamuusikast, salsast, bossanovast, elektrost, housest, trip-hopist, hip-hopist, dubist, reggaest, afro-beatist, technost.