Tartus algab RainbowJazz

05. oktoober 2004

Teist korda toimuval jazzifestivalil on noormuusikute konkurss ja peaesineja USA-st.

Festival RainbowJazz algab kolmapäeval 8. oktoobril kell 14 Vanemuise kontserdimajas noorte muusikute konkursiga, millest osavõtjad peavad kohustusliku loona esitama ühe pala Valter Ojakääru loomingust ja teise omal vabal valikul. Registreerunud on kümmekond kollektiivi, ühtekokku poolsada noort muusikut.
Parima selgitab välja žürii, mille tööst on lubanud osa võtta ka Valter Ojakäär ise.

Festivali peakontserdid algavad kontserdimajas neljapäeval ja reedel kell 19. Kuulajate ette astuvad kuulajate lisaks noortekonkursi võitjatele muusikakollektiivid ja solistid Eestist ja naabermaadest, aga ka USAst ja Ukrainast.
RainbowJazzi peaesineja, hammond-oreli mängija Lonnie Smithi trio esineb Vanemuise kontserdimajas 8. oktoobri õhtul. Lisaks selle musitseerib trio 9. oktoobril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis ning 10. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas. Lonnie Smithi triosse kuuluvad lisaks liidrile veel kitarrist Peter Bernstein ja löökpillimängija George Fludas. Trio kolmes loos on lubanud kaasa lüüa ka Lembit Saarsalu, kes alates selle aasta juulist elab Tartus.
Teist korda toimuva festivali produtsent on Merle Kollom ja kunstiline juht Lembit Saarsalu.

Festivali kava:

K 6. 10.2004 kell 14 Vanemuise kontserdimaja
Noortekonkurss
Pilet 50.-

N 7.10.2004 kell 19 Vanemuise kontserdimaja
RainbowJazz ‘04
RIIA SAKSOFONIKVARTETT (Läti), LERA GEHNER BAND (Venemaa), VILNIUSE MUUSIKAKOOLI BIG BAND (Leedu), TANEL JOAMETS (klaver, Eesti), JORMA TOOTS (klaver, Eesti)
Peaesineja MAN SOUND (vokaalgrupp, Ukraina)
Pilet Tartus: 150.- (80.-); 80.-

L 9. 10.2004 kell 19 Estonia kontserdisaal
P 10. 10.2004 kell 17 Pärnu kontserdimaja
LONNIE SMITH TRIO (USA)
LONNIE SMITH (B3 hammond orel)
PETER BERNSTEIN (kitarr)
JOE FARNSWORTH(löökpillid)
Kaastegev LEMBIT SAARSALU (saksofonid)

R 8. 10.2004 kell 19 Vanemuise kontserdimaja
KARIN HILMARCH (vokaal, Rootsi), JOONA TIOVANEN (klaver, Soome), JOHANNES NORDGAARD (kontrabass, Rootsi), AKI RISSANEN (klaver, Soome), ANTS MERISTO BIG BAND MICKEYS (Eesti), SIIM AIMLA (saksofon, Eesti), AIN AGAN (kitarr, Eesti) Festivali peaesineja
LONNIE SMITH TRIO (USA)
LONNIE SMITH (B3 hammond orel)
PETER BERNSTEIN (kitarr)
FUKUSHI TAINAKA (löökpillid)
Kaastegev LEMBIT SAARSALU (saksofonid)

Festivali pressiteade peaesineja kohta

DR. LONNIE SMITH on rahvusvaheliselt tuntud klahvpillimängija,helilooja ja arranžeerija. Andeka hammondi-mängija ning tunnustatud pianistina on ta olnud džässmuusikute esireas alates aastast 1969, mil Downbeat Magazine nimetas ta “tipporganistiks”. 1960ndate aastate keskel sai noor üliandekas Lonnie Smith au osaliseks kuuluda George Bensoni kvartetti, järgnes koostöö Lou Donaldsoniga ja salvestused Blue Note’i märgi all.
Lonnie Smithi albumitel on kaasa löönud mitmed legendaarsed džässartistid nagu Lee Morgan, David “Fat Head” Newman, King Curtis, Blue Mitchell, Joe Lavano jpt. Lonnie Smith on teinud koostööd paljude prominentsete muusikutega: Dizzy Gillespie, Grover Washington, Ron Carter, Lou Donaldson, Jimmy McGriff, Frank Foster, Leon Thomas, Willis Jackson jpt.
Lonnie Smith’i mängust õhkub “vibreerivat” energiat, piiritut kujutlusvõimet ning head maitset.

Pilet Tartus: 200.- (150.-); 100.-
Pilet Tallinnas: 300.-, 200.-, 100.-
Pilet Pärnus: 150.- (100.-)