Tartus esineb New Orleansi kitarrist Rockie Charles

16. jaanuar 2006

20. jaanuaril esineb Tartu klubis Rock & Roll New Orleansi kitarrist ja laulja Rockie Charles, kes kuuekümnendail aastail mängis muuhulgas souli-legendide Otis Reddingi ja Percy Sledge’i taustabändides.

20. jaanuaril esineb Tartu klubis Rock & Roll New Orleansi kitarrist ja laulja Rockie Charles, kes kuuekümnendail aastail mängis muuhulgas souli-legendide Otis Reddingi ja Percy Sledge’i taustabändides ning kelle suurimaks soolo-hitiks on 1969. aastal ilmunud singel „The President of Soul, Pt 1 & 2”.

Paralleelselt muusikukarjääriga töötas Charles juba 18. eluaastast Mississippi jõel puksiirlaeva kaptenina ning keskenduski seitsmekümnendate teisel poolel kodulinnas laevamehe ametile. 1996. aastal ilmus Charlesilt pärast pikemat pausi album „Born For You”, mille traditsiooniline New Orleansi rütmibluus meenutas tugevasti tema noorpõlve mentorit Earl Kingi, kellega Charles oli tutvunud kuuekümnendate algul Louisiana kurikuulsas kõrtsis Dew Drop Inn.

2003. aastal surnud Earl King oli ühenduslüliks erinevate bluusikitarri ajastute vahel: nooruses oli tema sõbraks ja õpetajaks pool-müütiline Guitar Slim, hiljem salvestasid Kingi enda lugusid aga juba Jimi Hendrix ja Stevie Ray Vaughan. Nii on Kingi pärandit edasi kandvast Rockie Charlesist viimase kümne aastaga saanud oodatud külaline bluusi- ja jazzifestivalidel üle kogu ilma.

Rockie Charlesi soojendusesinejatena astuvad klubis Rock & Roll üles delta-bluusi trio Bullfrog Brown, Tartu kitarriguru Halvo Liivamäe juhitud CryBaby ja progerocki viljelev Blend.

Lisainfo:
http://www.rocknroll.ee
http://www.tartublues.ee