Tartus ja Tallinnas esitletakse uut Ulmeplaati

28. veebruar 2008

Ilmunud on uus Ulmeplaat Evar Anvelti projektilt Tehnoloogiline Päike “Abstraktsioonide maal”, mille esitluskontserdid toimuvad Tartus 29. veebruaril ja Tallinnas 8. märtsil.

Ilmunud on uus Ulmeplaat projektilt Tehnoloogiline Päike “Abstraktsioonide maal”, mille esitluskontserdid toimuvad Tartus 29. veebruaril ja Tallinnas 8. märtsil.

Tehnoloogiline Päike on Evar Anvelti elektronmuusika projekt, mille rütmiseaded on loonud Mihkel Kõrvits, kes on ühtlasi ka Galaktlan Grupi trummar. Varem peamiselt videokunsti vallas tegutsenud Evar Anvelt on neli aastat kestnud helikeele arendamisel jõudnud igavikuliselt ja ülevalt kõlavate süntesaatorioopuste näol tervikuni, milleks on viimase aasta jooksul valminud lugudest koosnev album “Abstraktsioonide maal”.

Albumi läbivaks teemaks on unenäod, õigemini mälestused nendest, abstraktsed kollaažid, millele tavaloogika abil tähenduse leidmine pole võimalik. Nii üritabki Tehnoloogilise Päikese pealtnäha konkreetne, lihtne ja ajatu helikeel taastada seda unenäolist abstraktse taju piirimail paiknevat seisundit, mille saavutamisele aitavad kaasa ka Triinu Silla illustratsioonid. Üksikute fragmentide vahelised seosed arenevad meditatiivselt kulgevaks fantaasiatele palju ruumi võimaldavaks jutustuseks.

“/…/ heakõlaline, atmosfääriline, ulmeromantiline tervikliku helipaletiga muusika, mille harmooniaskeemid ning kosmiliseks kujundatud ruum tõid meelde artiste nagu Astrobotnia, B12 ja Sven Grünberg. Aeglased tempod ja kaasakiskuvad rütmid, kuuldavuse piiril madalad hüpnootilised bassikäigud, tilisevad kellukesed ning sämplitud folkloorne naisvokaal, millele kajas juurde sakraalne varjund. /…/ “, Kaur Garšnek, Sirp 2007

Albumi esitlused:
Reedel 29. veebruaril kell 21 Tartus Genialistide klubis, kus lisaks Tehnoloogilisele Päikesele esinevad ka Wochtzchee (Taavi Tulev) ja Kaido Kirikmäe. Plaadimuusikat valivad Galaktlan, Tencu ja Aivar Tõnso ning visuaalid Solaris´elt. Pilet 75 krooni.

Laupäeval 8. märtsil kell 21 Tallinnas Mustpeade maja keldrisaalis (sissepääs Pühavaimu tänavalt). Esinevad Tehnoloogiline Päike, Muschraum ja Wochtzchee (Taavi Tulev). Plaadimuusikat valivad Mihkel Kleis, Katrin Parbus ja Aivar Tõnso ning visuaalse atmosfääri kujundab Solaris. Pilet 100 krooni. Lisainfo: www.ulmeplaadid.ee www.tehnoloogilinepaike.net www.myspace.com/tehnoloogilinepaike