Tartus toimub taas rahvusvaheline festival RainbowJazz

05. september 2005

Tartus Vanemuise kontserdimajas toimub 5.-7. oktoobrini kolmas rahvusvaheline džässfestival RainbowJazz, mille raames toimub noorte džässmuusikute konkurss ning on võimalus kuulata rohkem kui 50 muusikut kuuelt maalt.

Tartus Vanemuise kontserdimajas toimub 5.-7. oktoobrini kolmas rahvusvaheline džässfestival RainbowJazz, mille raames toimub noorte džässmuusikute konkurss ning on võimalus kuulata rohkem kui 50 muusikut kuuelt maalt.
Festivali peaesinejaks on maailma džässpianistide esiritta kuuluv Monty Alexander koos oma trioga USAst. Trio astub publiku ette ka Tallinnas.

Festivali eelpäeval, 5. oktoobril võtavad juba kolmandat aastat mõõtu eesti noored džässmuusikud. Eelmise aasta konkursi tase osutus väga tugevaks. Võitjateks tulid Rebecca Kontus (parim vokaalsolist), Danel Aljo (parim instrumentalist) Virgo Sillamaa (parim instrumentalist) ja Reverence (parim ansambel). Noortekonkurss on suurepärane võimalus noortele muusikutele end näidata ja panna proovile kõrgetasemelise zhürii ees, mille tööd juhib festivali kunstiline juht Lembit Saarsalu. Konkursi parimatele avaneb suurepärane võimalus esineda juba tänavusel festivalil koos maailma tippudega!

Festivali RainbowJazz avapäeval, 6. oktoobril tulevad publiku ette vokaalsekstett A ´Capella ExpreSSS Venemaalt, Volker Frischling & JazzRomances Saksamaalt, Leedust Junior Bigband, kus mängivad vaid kuni 16. aastased noored. Esinejate nimistus on ka kodumaised ansamblid “Barokk ja bluus” ning 2 + 2 = 5.

Festivali teisel päeval, 7. oktoobril astub üles festivali peaesineja Monty Alexander Trio USA-st. Maailma džässpianistide esiritta kuuluv Monty Alexander on pärit Jamaikalt. Tema karjäär on täis muusikalist sügavust ja kultuurilist mitmekesisust. Ta on esinenud ja salvestanud džässikorüfeedega igast maailmanurgast. Samal õhtul esineb ka Heikki Sarmanto oma kvartetiga Soomest ning Volker Frischlingi ja Lembit Saarsalu Kvartett Eesti-Saksa koostööna.

Lisaks toimuvad RainbowJazz kontserdid ka mujal Eestis:
7. oktoobril on Leedu Junior Big Band Räpina Muusikakoolis.
9. oktoobril esineb Monty Alexander Trio Estonia Kontserdisaalis.
9. oktoobril on Räpina Rahvamajas kontsert, kus esinevad Trio Volker Frishling, Lembit Saarsalu ja Taavo Remmel.
Festivali kontserdid on 11. ja 12 oktoobril ka Pärnu ja Jõhvi Kontserdimajades, kus astuvad üles Lera Gehner Band Venemaalt, Volker Frishling ja Lembit Saarsalu Kvartett.