Tartus tuleb Jaani-Juuli-Jazz

16. juuni 2004

Suvekontsertide sari Tampere Maja hoovis esitleb juunis ja juulis noori eesti jazzmuusikuid.

Kontserdisari Jaani-Juuli-Jazz pakub maitsekas interjööris head muusikat professionaalsetelt noortelt tegijatelt. Muusikasõpradel on meeldiv võimalus suvises Tartus nautida jazziistandardeid, noorte omaloomingut ja head eesti muusikat.
Kontserdid toimuvad Tampere Maja (Jaani 4, tel. 7 386 300) hoovis kolmel laupäeval (19. juunil ning 10. ja 17. juulil) kell 18. Piletid 30, flaieriga 25. Kontserte korraldavad Tampere Maja ja Crea Stuudio. Kontserte on toetanud Kultuurikapital ning Tartu linnavalitsus.

19. juuni kell 18; Julia Boman (laul, kitarr) ja Jorma Toots (klahvpillid)

Julia Boman (s. 1981) on lõpetanud muusikakooli klassikalise kitarri erialal. Ta on õppinud ka Elleri Muusikakoolis. Suvekontserdil esitab ta koos Jorma Tootsiga nii omaloomingut kui ka tuntud jazzi- ja bossanovapalu. Julia Boman osaleb mitmes ansamblis, millest ehk tuntuim on Tartu bänd Cry Baby. Aastal 2003 võitis Boman teise koha Kaks Takti Ette lauluvõistlusel ning aastal 2001esimese koha Tartu ülikooli Tudengilaulu võistlusel.

10. juuli kell 18, 2+2=5

Nende numbrite taga on Tiit Paulus koos oma kitarri- ja laulustuudio õpilastega. Kontserdil kõlavad bossanova- ja jazzirütmid. Ansambel 2+2=5 koosneb Saaremaa parimatest noortest muusikutest, kes on ühtlasi Tiit Pauluse õpilased Kuressaare Muusikakooli popi ja jazzi osakonnas.
MARIA VÄLI laulis Tiit Pauluse kitarri saatel juba 6-aastasena ning on tänaseks võitnud tunnustust paljudel laulukonkurssidel ning esinenud kontsertidel Eestis ja Soomes. Koos Lembit Saarsalu ja Tiit Paulusega ka Jazzkaare ja Eesti Kontserdi programmides.
ERKO NIIT on noor muusik, kes ei piirdu pelgalt laulmisega. Tema kitarrilt kostab sageli küllaltki mõttekaid helisid ja ta on äratanud tähelepanu siira ning maitseka muusikuna. 2003. aasta. R. Valgre festivalil krooniti Ergo Niit oma kategooria parimaks meessolistiks.
MAI JÕGI õppis muusikakoolis viiulimängu, aga ansamblis 2+2=5 kuulete teda laulmas. Trios koos Maria Väliga võitis ta GRAND PRIXI 2004. aasta Alo Mattiiseni muusikapäevadel.
LAAS PÄRTEL hoolitseb selle eest, et peale kitarride kõlaks ansamblis ka bass. Nendega ühineb Tit Paulus ja kokku saabki 2+2=5.
Saarlased on ikka naljast lugu pidanud, seepärast töötleb ka see koosseis jazziklassikat läbi huumori. Glenn Miller, Paul Desmond, Stevie Wonder ja Bobby McFerrin on jazziimaailma suurkujud, kes seekordseidki esinejaid on inspireerinud. Kuidas, seda kuulete kontserdil kergelt kentsakas käändes. Lisaks veel põnevat omaloomingut Erko Niidult ja Tiit Pauluselt.

17. juuli kell 18; Ewert Sundja (laul), Erki Pärnoja (kitarr)

Ewert Sundja (s. 1983) on õppinud Nõmme muusikakoolis ning ühe aasta Otsa muusikakoolis. Sundja eelistab laulda jazz-standardeid ja oma lugusid peamiselt inglise keeles. Teeb kaasa rockooperis Jeesus Christ Superstar. Ta lemmikuks on Frank Sinatra, U2, Sting, Coldplay. Sundja on esinenud koos Virgo Sillamaa, Reigo Ahvena ning Henno Kelbiga. Seekordseks lavapartneriks on Erki Pärnoja.